Пятница, 29 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Дивовижний світ дикої природи Чернігівщини вражає

Дивовижний світ дикої природи Чернігівщини вражає


Щоб розгледіти та осягнути справжню красу тваринного світу Полісся, нам довелося реально заглибитися в лісову гущавину Чернігівщини.

Тут, в глибинному природному просторі, таїться багато незвіданого...

Можна вважати, що мені з фотографом Миколою Тищенком, пощастило. У цьому ми вдячні директору природничого господарства Михайлові Степановичу Шурі і засновнику цього не маленького за розміром об`єкта Айку Нуріджановичу Памбухчяну.

Зазначу, що спочатку керівники цього господарства не дуже хотіли, аби наші фото-відеокамери відобразили життя диких звірів. Воно й зрозуміло, адже тварини, привезені здалеку, в тому числі і з гірської місцевості, ще тільки почали адаптуватися в тутешніх місцях.

ꟷ Сьогодні ми реально думаємо і плануємо створити на території Чернігівщини природничий об`єкт на кшталт заповідника, куди б могли приїжджати справжні цінителі природи і милуватися моментами природного життя диких мешканців лісу, ꟷ поділився своїми планами Айк Памбухчян.

Але як пояснив Айк Памбухчян, відкривати двері для масового відвідувача ще рано. Багато всякої роботи належить ще зробити, щоб привести в порядок територію в 160 гектарів... І, звичайно, не слід забувати і про безпеку майбутніх відвідувачів. Тому найширший спектр роботи ꟷ ще попереду...

ꟷ Адже звір-то дикий і спробуй вгадати, що в його голові приховано, ꟷ підкреслив директор цього лісового господарства Михайло Шура.

Ідея створення в цій місцевості «звіриного» об'єкта виникла не випадково. Секрет такої затії дуже простий: адже і Айк Памбухчян і Михайло Шура дуже люблять тварин і взагалі природу. Але, як це часто буває, одного бажаного позитиву часом недостатньо. Для реалізації подібних планів необхідні ще й інші якості характеру та можливості. І, на щастя, вони у творців такого парку є. Завдяки цілеспрямованості, наполегливості та, я б навіть сказав, таланту Айка Памбухчяна, і послідовної логічності Михайла Шури, на ста шістдесяти гектарах лісового масиву і заплавних лук створені належні умови для вільного життя і розмноження унікальних для нашої місцевості видів диких тварин і червонокнижних птахів.

Тут, на території Чернігівського Полісся, освоюють нові місця (а деякі з них вже вільно почувають себе, як вдома), коні Пржевальського, європейські олені, муфлони, лані та козулі європейські, лосі, буйволи африканські, шотландські бики й корови, гірські козли, лами...

Приголомшливо спостерігати за звичками диких тварин, адже кожний звір ꟷ неповторний у своїх рухах, вдачах, поглядах… А звички у них ой-ой, які... Коли стоїш і знімаєш на відеокамеру, а африканський здоровила ꟷ чорний буйвол ꟷ важливо так розвертається своїм потужним корпусом і повільно рухається в твій бік, та ще й при цьому нахиляючи голову вниз, а очі витріщає вгору, тут мимоволі швидко сідаєш в машину і гайда звідти... А ще коли ззаду себе ти чуєш голос провідника Михайла Шури: «Швидше в машину!», тут вже й справді не до нехтування обережністю...

Керівники й водночас ініціатори ідеї зі створення «тваринного світу» на Чернігівщині впевнені, що якщо все буде складатися так, як вони задумали, то вже з літа 2021 року в цій місцевості можуть приймати перших відвідувачів. Хоча, до чого це я? Адже перші відвідувачі вже тут тільки що були, і серед них автор цих рядків.

Хочеться вірити, що цей перший наш фото-відео репортаж з цих дивовижних місць чернігівського Полісся ꟷ не останній. Цю впевненість вселяють і підкріплюють реальні справи таких подвижників і небайдужих до оточуючого світу новаторів, як Айк Памбухчян і Михайло Шура, завдяки яким збагачується природа нашого зачарованого і водночас неповторного краю.

Щиро хочеться побажати, щоб в Рік Бика здійснилися плани і бажання цих людей на благо загальної й потрібної справи.

Текст і відео Сергій Кордик

Фото Миколи Тищенка

Схожа публікація: Поліська красуня знайшла спільну мову з шотландським биком


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/