Пятница, 29 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Поліція прийняла звернення з порушення виборчого законодавства

Поліція прийняла звернення з порушення виборчого законодавства


Спостерігачі ОПОРИ виявили на Чернігівщині випадки порушення строків ведення агітації, поширення агітаційних матеріалів без вихідних даних та порушення правил благоустрою. Поліція зареєструвала відповідні звернення.

20 та 21 вересня представники ОПОРИ фіксували в різних районах міста продукти передвиборчої агітації від політичної партії «Наш край» та кандидата на посаду міського голови від політичної партії «Слуга народу» Юрія Тарасовця. Вони були розташовані на електричних стовпах, вздовж вулиць та інших місцях не призначених для розміщення політичної реклами.

Відповідно до частини 3 статті 53 Виборчого кодексу України місцеві органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування не пізніш як у перший день виборчого процесу відповідних виборів відводять місця та обладнують стенди, дошки оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації.

ОПОРА нагадує, що відповідно до розпорядження №127 підписаного Чернігівським міським головою 2 вересня 2020 року прийнято рішення про встановлення тимчасових стендів для розміщення матеріалів передвиборної агітації в Чернігові встановлені. Також в місті є правила благоустрою, від 24 грудня 2019 року, які чітко регламентують де та в який спосіб в місті може розміщуватись реклама.

Так, спостерігач ОПОРИ зафіксував розміщення друкованих матеріалів зовнішньої реклами, оформлених із використанням назви та символіки політичної партії «Наш край», що може мати ознаки передвиборної агітації на користь організації політичної партії «Наш край» без вихідних даних на:

1) стовпах ліній електропередачі з написами «Хто, як не ми?», на протязі всій вулиці Гастело у Чернігові.

2) носії зовнішньої реклами – білборд із написами «Зробимо більше – буде краще!» — на зупинці громадського транспорту на вул. Мартина Небаби (по стороні готелю Градецький).

3) сітілайтах – з написами «Чернігівці, з днем міста. Олександр Соколов» та декількох зупинках громадського транспорту міста, наприклад, на зупинці Швейна фабрика, Привокзальний ринок.

Організація вказаної політичної партії вже є суб‘єктом виборчого процесу згідно з п.3 ч.1 ст. 22 Виборчого кодексу України, адже вона висунула кандидатів на відповідних виборах.

Інформація щодо проведення 19 вересня конференції партії з висунення кандидатів підтверджується відомостями офіційної сторінки партії на Facebook у записі відео, а також наявним повідомленням про конференцію організації партії до відповідної територіальної виборчої комісії. Та вже під час засідання 22 вересня обласна ТВК офіційно зареєструвала список політичної партії «Наш край».

Відтак, Виборчий кодекс передбачає, що політична партія стає суб’єктом виборчого процесу з моменту висування кандидатів на відповідних виборах (пункту 3 частини 1 статті 22), а передвиборну агітацію може розпочати наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (частини 1 статті 52).

Отже, після висування кандидатів на з’їзді (конференції) вказана організація партія набула статусу суб’єкта виборчого процесу і замовлення та розміщення політичної реклами (агітаційних матеріалів) цієї партії на носіях зовнішньої реклами, в яких зазначено назву організації партії, її символіка, гімн, прапор, розпізнавальний знак, девіз, логотип, передвиборний слоган, гасло є передвиборною агітацією.

Відповідно до частини 1 статті 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) — суб’єктів виборчого процесу.

Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. А згідно з частиною 1 статті 52 Виборчого кодексу України передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

Так, поширена партією передвиборна агітація у проміжок часу після висування списку кандидатів до їх реєстрації може мати ознаки проведення передвиборної агітації поза встановлених законодавством строками, а поширення такої агітації розміщувачами зовнішньої реклами до реєстрації партією кандидатів є забороненим.

Дані агітаційні матеріали на носії зовнішньої реклами мають ознаки двох адміністративних правопорушень частини 1 статей 212-10 та статей 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Наталія Висіканець,

координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/