Пятница, 29 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Вадим Мельник про прибутки, які можуть бути від футболу

Вадим Мельник про прибутки, які можуть бути від футболу


Футбольний клуб «Десна» – новий, але досить сильний гравець в українській Прем’єр-лізі. Для Чернігівщини вихід клубу до УПЛ – не лише визнання на футбольній мапі Європи, а й шанс отримати потужні фінансові можливості на розвиток громад. Так вважає багаторічний капітан чернігівської «Десни», а нині спортивний директор клубу Вадим Мельник.

— Вадиме, чи можна зробити футбол прибутковим для такого регіону, як чернігівський?

— Зробити футбол прибутковим можна будь-де. Це наймасовіший вид спорту. У футбол грають усюди: починаючи з імпровізованих сільських стадіонів, міських дворових спортмайданчиків, закінчуючи професійними аренами, які збирають десятки тисяч уболівальників. Такою популярністю потрібно правильно користуватися, адже вона може приносити чималі гроші у бюджети громад. Чернігівщина має потужний спортивний потенціал і варто задуматися над тим, щоб футбол – це курка, що несе золоті яйця. .

— Тобто це можна зробити навіть у невеликому місті?

— Наша «Десна» вже довела це, коли потрапила до Ліги Європи. Це означає, що Чернігівщина з’явилася на футбольній мапі Європи, а відтак, місто приваблюватиме більше туристів і цікавитиме інвесторів. Для цього потрібно розвивати спортивну й соціальну інфраструктуру не лише Чернігова, а й усього регіону.

— Чого не вистачає Чернігівщині, аби футбол став бюджетоутворюючим?

— На жаль, наш стадіон ім. Гагаріна не може приймати чемпіонати Ліги Європи, адже вимоги до матеріально-технічного стану арен дуже високі. Тож найперше, нам потрібен стадіон, який може приймати Єврокубки. Нині таких в Україні усього три – в Одесі, Львові та Києві. Наприклад, у вересні ФК «Десна» гратиме на стадіоні у Львові. Тобто, гроші вболівальники і футболісти повезуть саме туди.

— А як щодо соціальної інфраструктури нашого регіону?

— Дуже важливо, якими дорогами до нас приїде турист, футболіст чи уболівальник. Я часто буваю в районах нашої області. У більшості з них стан доріг, м’яко кажучи, жахливий. Їх потрібно ремонтувати, щоб навіть не просто забезпечити комфорт туристам, а й жителям цих населених пунктів. Так само, маємо незадовільну ситуацію з громадським транспортом. Доїхати з Чернігова у віддалений район області сьогодні проблематично. Чи приїдуть бахмацькі чи талалаївські уболівальники на гру в Чернігів? Навряд чи.

— А як ви оцінюєте стан готельної інфраструктури?

— Щоб Чернігів міг приймати Єврокубок, повинна бути розвинена готельна інфраструктура. Вимоги до готелів – не нижче 4 зірок. До речі, їх треба будувати і в районах. В ідеалі – після чемпіонату, уболівальник їде на екскурсію у Батурин, Сокиринці, Мезин і залишається на кілька днів. Так ми зможемо покращити туристичний імідж Чернігівщини і розширити джерело фінансових надходжень для громад.

— Ви кажете правильні речі, однак для нашого регіону це затратно. Чи є вихід?

— Вихід є. Нас має підтримати держава. Якщо ця потужна спортивна машина запрацює, бюджети наших громад отримають додаткові находження. Їх можливо використовувати не лише на модернізацію інфраструктури, а й на реалізацію важливих соціальних проєктів для населення, пов’язаних з комунальними тарифами, будівництвом закладів медицини, залученням кваліфікованого медперсоналу, професійних вчителів, турботою про людей похилого віку .

Сьогодні ми бачимо, що галузь спорту фінансується майже в останню чергу. І це зрозуміло, адже в громадах повно проблем, пов’язаних з фінансуванням освіти, медицини. Інша проблема – це корупція. Вважаю, що влада не повинна заважати працювати малому та середньому бізнесу, який може дати поштовх до реалізації футбольної ініціативи.

— Яким би вам хотілося бачити розвиток футбол на Чернігівщині?

— Молодь на Чернігівщині любить спорт. І це факт. У серпні ми провели у районах області серію товариських матчів серед ветеранів футболу. Мені приємно було бачити на трибунах уболівальників дітей, які з азартом спостерігали за грою. Я хочу, щоб ці діти мали умови для розвитку і шанс стати зірками спорту. І, звісно, мрію, щоб Чернігівщину впізнавали не лише за пивним брендом, древніми храмами, гетьманськими маєтками, а й як сильного гравця на спортивній мапі Європи.

Спілкувався Сергій Вітер


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/