Среда, 4 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чи ефективно працює чернігівська прокуратура з народом?


300_190_530334614f6a1Про це розповіла редакції старший прокурор прокуратури Чернігівської області з питань розгляду листів та прийому громадян Тамара ГЕРАСИМЕНКО.

Упродовж  2014 року до органів прокуратури області надійшло 11 тис. звернень, з яких вирішено 6,6 тисяч.

Керівництвом прокуратури області відповідно до вимог ст.22 Закону України «Про звернення громадян» значна увага приділяється особистому прийому мешканців нашого регіону, в тому числі за місцем їх роботи та проживання. У 2014 році виїзди з такою метою здійснено до всіх районів області.

За рік на особистому прийомі в органах прокуратури області свої скарги виклали 4 тис. громадян. Особисто прокурором області прийнято 457 громадян, з яких 70 – за місцем проживання, в тому числі в сільській місцевості.

У зв’язку з прийняттям нового  Закону України  «Про прокуратуру»    органи прокуратури позбавлені можливості  проводити  перевірки. Пунктом 1 Перехідних положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 визначено, що вона виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді. Але і в 2014 році, як і в минулі роки,   найбільше задоволених звернень органами прокуратури області вирішено саме  з питань представництва інтересів громадян і держави в суді.

Хоча органи прокуратури і позбавлені можливості проводити перевірки, у прокурора залишається можливість реагування шляхом подачі позовної заяви до суду. Як приклад, за результатами розгляду одного зі звернень Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ підтверджено правомірність вимог прокурора щодо поважності причин пропуску строку для прийняття спадщини заявницею, яка є інвалідом і проживає в Кіровоградській області. Вона не змогла своєчасно прийняти спадщину від своєї сестри у зв’язку з тяжким станом здоров’я, тривалим лікуванням.

До складу спадкового майна увійшла квартира в Чернігові.

При цьому одразу після смерті спадкодавці до відповідних органів із заявою про прийняття спадщини на підставі підробленого (як виявилось) заповіту звернувся сторонній громадянин.

Завдяки активній позиції прокуратури рішенням апеляційного суду, залишеним у силі касаційною інстанцією, право пенсіонерки на квартиру поновлено. За фактом підробки заповіту внесено відомості в ЄРДР, триває досудове розслідування.

Підготувала Наталія ЧУСЬ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/