Четверг, 28 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Понад 16 км «рибних» сіток вилучили у браконьєрів

Понад 16 км «рибних» сіток вилучили у браконьєрів


На Чернігівщині під час нересту у браконьєрів вилучено 958 кг незаконно добутої риби та понад 16 км сіток.

З 25 березня по 29 червня 2020 року на Чернігівщині тривала весняно- літня нерестова заборона щодо вилову водних біоресурсів.

У цей період дозволялось тільки любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега за межами нерестовищ.

Але попри заборону, не дивлячись на проведену потужну роз’яснювальну роботу серед населення за допомогою місцевих засобів інформації, особистих зустрічей начальника Управління Держрибагентства у Чернігівській області та державних інспекторів з громадськістю, рибалки порушували правила рибальства.

Протягом нерестової кампанії інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля викрито 589 порушень Правил рибальства. Зокрема, 260 порушень — за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них 14 — з ознаками кримінальних правопорушень. Також складено 275 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та один — за ст. ст. 88 — 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів). Крім цього, складено 53 акти виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 341 кг риби та 443 од. сіток.

«Всього у порушників за нерестовий період 2020 року вилучено 958 кг риби та 787 од. заборонених знарядь лову, в тому числі 767 сіток, загальною довжиною 16 697 метрів. Накладено штрафів (за постановами судів та органів рибоохорони) на суму 75 975 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству, склала 192 578 грн», — зазначив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.

Нагадаємо найрезонансніші правопорушення, що були викриті Чернігівським рибоохоронним патрулем у ході спільних рибоохоронних рейдів з Національною поліцією області протягом нерестової кампанії.

28 квітня на р. Десна, поблизу с. Шестовиця Чернігівського району викрито місцевого жителя, який виловлював рибу за допомогою 2 од. сіток. До тенет браконьєра потрапило 23 кг риби: плітка – 159 екз., плоскирка – 5 екз., окунь – 3 екз. та йорж звичайний — 7 екз. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 13 804 грн.

29 квітня на р. Десна, поблизу с. Максаки Менського району мешканець м. Миколаївка виловлював рибу за допомогою 2 од. сіток поріжних. На момент затримання у браконьєра виявлено 57 кг риби: лящ – 59 екз. та по 1 екз. плітки, підуста та карася сріблястого. Завдано збитків у розмірі 10 166 грн.

П’ятого травня на р. Десна, поблизу с. Авдіївка Куликівського району виявлено двох порушників, які виловлювали рибу з човна за допомогою цілого арсеналу заборонених знарядь лову: 9 од. сіток, 4 од. остей та електровудки «Samus725 МР». У правопорушників виявлено 56 кг риби: сом – 19 екз., лящ – 6 екз., по 2 екз. судака, карася сріблястого і плоскирки та 1 екз. підуста. Збитки склали 10 251 грн. Браконьєрами виявились жителі м. Чернігів та с. Слобода

Як повідомили в Чернігівському рибоохоронному патрулі, на всіх правопорушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, які направлені до районних судів області для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Незаконно добуту рибу та заборонені знаряддя лову вилучено.

По всіх вищезазначених фактах Нацполіцією відомості про кримінальні правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).


Комментирование закрыто

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/