12 січня, в перший день видачі закордонних паспортів нового формату, «біометрику» отримали понад 1,5 тисячі громадян України.
Напередодні цієї події Прем`єр-міністр Арсеній Яценюк зазначив, що для цього встановлено 35 терміналів, які впродовж місяця можуть видавати до 30 тисяч біометричних паспортів.
Зранку в понеділок у міському відділі та обласному управлінні Державної міграційної служби в Чернігівській області було досить людно. Більшість бажаючих прийшло з надією отримати довгоочікувані документи – такі собі безвізові пропуски до Європи нового європейського зразка. Але ж не один десяток осіб завітали сюди через різні життєві обставини: комусь треба конче виїхати за кордон по роботі, а іншим на відпочинок… Для таких громадян все рівно який мати на руках виїзний документ – паспорт закордонний звичайний (старого зразка) чи біометричний.
– Оце прийшли, щоб отримати біометричні паспорти, бо якщо візи скасують, то щоб наготові бути, а то тоді люд як повалить, – дізнається Олена зі своїм чоловіком Миколою з Чернігова.
– А мені на роботі профспілки (виявляється, ще й така «послуга» діє? – Редакція) путівку запропонували в Болгарію, а паспорта немає, то ось прийшла, – розповіла Зінаїда, що працює в медичній сфері міста. – Може ж, коли біометричні паспорти видаватимуть, то не стануть недійсними звичайні?
А приймали цього дня в основному згідно «живої» черги, хоча, щоправда, кількох осіб викликали «за прізвищем». Ну, то й зрозуміло, адже у нас «протекційно-телефонна» система – дзвінок-домовленість-результат – аж ніяк не викоренена. Але таких було небагато. Все пройшло, як завжди – через тісняву кожний домігся свого: ті, хто звернувся сюди ще раніше для оформлення закордонного паспорта, отримав його, а інші лише здали документи – для них визначили конкретний день, у який можна прийти і теж отримати «закордонку».
Значна частина людей була розчарована, адже як 12-го січня так і протягом всього місяця отримати чи записатися на отримання «звичайного» закордонного паспорта, а не тільки біометричного, не можна. Тільки – в терміновому порядку. Як пояснили паспортисти міграційної служби, записатися на отримання «загальних» паспортів, не «термінових», можливо лише в лютому, та й то не точно. Все буде, мовляв, залежати від ситуації. А щодо біометричних паспортів, то й взагалі – і записатися й отримати поки що не вийде. Причина – відсутність необхідного технологічного обладнання. Про це свідчать і таблички, які розміщені на дверях «паспортних» приміщень. Персонал міграційної служби просить з розумінням поставитися громадян до проблеми, яка виникла.
На жаль, Чернігів поки що не увійшов до загальної системи «закордонної» паспортизації. Загальноукраїнська персоніфікована система «Документ» із створенням спеціальних центрів діє в 17 областях. До нас поки що черга не дійшла. А з отриманням відповідної техніки, треба так розуміти, ще й потрібно потім навчити специфікації співробітників міграційної служби. Так що в найближчий час тим мешканцям області, які бажають «відчеканити» свої папілярні узори пальців рук в закордонному документі, не вийде.
Тож якщо вам треба негайно виїхати з якихось причин за кордон, паспорт в терміновому порядку отримати можна, але, повторюю, не біометричний. За цю послугу вам доведеться, звичайно, переплатити майже удвічі – 700 з гаком гривень.
До речі, як повідомили загальноукраїнські ЗМІ, ПЕРШИЙ закордонний біометричний паспорт отримав Президент України Петро Порошенко. На перший погляд нібито й символічно, а якщо фантазійно-глибше подивитися на це, то в уяві вимальовуються різні майбутні візерунки нашого українсько-іноземного співжиття.
Цікавився проблематикою біометричних паспортів у Чернігові Сергій ВІТЕР, спеціально для видання «Біла хата»
Почему Чернигов не Украина ?кто опять хочет наварить на этом-сразу суровое наказание -пора жить по закону. ввели паспорта нового образца, значит и в Чернигове закон должен работать