Соціологічна група «Рейтинг» щойно оприлюднила дані про суспільно-політичні настрої мешканців Чернігова. І хоча ми, як ті, хто проживає у нашому славному місті, добре знаємо які насправді настрої у Чернігові щодо дій центральної, міської та обласної влади, все ж таки надаємо «без купюр» результати зробленої соціології.
Чому ми так скептично відносимося до цих результатів? Тому, що вони не відзеркалюють реальну ситуацію в місті. Адже напередодні цього звіту ми провели своє міні-опитування біля кількох магазинів, де у черзі стоять люди, які вкрай обурені діями влади. І зовсім не тому, що доводиться стояти в черзі, адже такі дії, можливо, і є виправданими.
З десяти чернігівців, які очікували своєї черги, щоб попасти в магазин АТБ (вул. Доценка), вісім з них досить негативно відносяться до нинішніх владних кроків.
Аналогічна ситуація і біля центрального магазину «Союз» (проспект Перемоги), де дев`ять з 12 людей категорично не погоджувалися з деякими діями як міського голови, так і Президента та Уряду.
Ще гірша картина спостерігалася і біля магазину «Екомаркет» (Новоселівка, вул.Шевченка, біля вулиці Кільцева) — тут шість з восьми респондентів були вкрай обурені «бездумними», «маразматичними» (терміни, які вживали респонденти) кроками влади.
Серед претензій владі, які висували чернігівці, були й «повсякденні», як, наприклад, чому не можна купити елементи живлення (для дистанційного пульту, годинника тощо), ліхтарик, посуд, сірники, запальнички, канцелярські товари... Деякі люди (переважно, дрібні підприємці) ще раніше вклали свої заощадження в закупівлю «весняного» одягу, а товар не реалізовується через закриття торгових точок... Чому увійшли під заборону саджанці плодово-ягідних кущів та дерев? І таких «чому» — кілька.
Люди обурені і заявами щодо можливого «закриття» міста.
«Під роздачу» попало й рішення влади стосовно обмежувальних заходів для пенсіонерів.
І це не всі претензії чернігівців до влади. Але оскільки ця тема потребує окремої публікації, ми не станемо тут глибоко аналізувати результати нашого дослідження. І одразу перейдемо до тих статистичних даних, які оприлюднила соціологічна група «Рейтинг». Зазначимо лише, що з огляду на розбіжності результатів щодо думок та настроїв чернігівців, мимоволі схиляєшся до думки, що представлені рейтингові відомості можуть бути замовними. Звичайно, ми не можемо стверджувати, бо немає такої у нас інформації, а лише припускаємо, співставляючи різну інформацію.
В одному чітко впевнені й переконані: рейтинг Зеленського та його команди особливо на тлі останніх подій, різко знижується до катастрофічного мінімуму. Невже і справді впроваджуючи такі кроки, хтось «зливає» команду «ЗЕ», інакше кажучи, підставляє? Що стосується дій міського голови Владислава Атрошенка, то дійсно — він, загалом, якщо не брати до уваги окремі «негативні» його дії, має вище позитивне «сальдо» в рейтинговому калейдоскопі, ніж центральна влада.
Аудиторія: мешканці м.Чернігів від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів.
Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 3,1%.
Терміни проведення: 3-7 квітня 2020 р.
• Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 3-7 квітня 2020 року серед мешканців Чернігова, продемонстрували, що абсолютна більшість опитаних (83%) бачать реальною загрозу розповсюдження коронавірусу в Україні.
• 59% респондентів бачать реальною загрозу поширення коронавірусу у Чернігові, 27% – не бачать. 44% – вважають реальною загрозу коронавірусу особисто для себе та для їхніх родин, 45% – протилежної думки.
• 59% зазначили, що мали роботу до запровадження карантину. Серед них, 28% зазначили, що продовжують працювати в звичному режимі після запровадження обмежень. 16% – працюють дистанційно, 13% – знаходяться у відпустці за власним бажанням і лише 2% – втратили роботу.
• Попри карантин, 20% опитаних зазначили, що виходять з дому декілька разів на день, 32% – один раз на день. Водночас 42% заявили, що виходять лише раз на кілька днів, 6% – взагалі намагають не виходити. Частіше про високий рівень обмежень виходу з дому зазначали жінки та найстарші опитані.
• 53% зазначили, що мають захисні маски в достатній кількості, 40% – мають але недостатньо, 7% – не мають взагалі. Серед тих, хто має маски в достатній кількості, – 70% одягають їх часто, 19% – інколи, 11% – не одягають взагалі. Серед тих, то має їх недостатньо, – 58% одягають їх часто, 29% – інколи, 14% – не користуються. Частіше захисні засоби використовують жінки, молодші та найстарші респонденти.
• 91% підтримують запровадження вимоги обов’язкового носіння маски в громадських місцях. 82% – підтримують рішення Уряду про продовження карантину до 24 квітня (14% – проти), 70% – не заперечують щодо обмежень на відвідування парків, лісосмуг, прибережних зон на час карантину (26% – проти).
• 58% опитаних вважають запроваджені владою заходи щодо боротьби з коронавірусом оптимальними. 21% стверджують, що вони є занадто м’якими. 12% переконані, що заходи є надто жорсткими.
• 47% опитаних вважають реакцію президента В.Зеленського на загрозу розповсюдження коронавірусу в Україні ефективною, 30% – дають протилежні оцінки. Щодо ефективності дій Прем’єр-міністра Д.Шмигаля, то 48% опитаних було важко відповісти на це питання. 28% – оцінили його дії як ефективні, 26% – як неефективні. Щодо Міністерства внутрішніх справ, то 35% вважають дії цієї інституції ефективними, 26% – неефективними, 38% – не змогли оцінити. Стосовно Міністерства охорони здоров’я, – 33% вважають дії відомства ефективними, 41% – неефективними, 26% – не змогли відповісти.
• Дії міського голови Чернігова В.Атрошенка стосовно реагування на загрозу коронавірусу 73% опитаних вважають ефективними, лише 10% – протилежної думки.
• 73% опитаних зазначили, що нічого не знають про діяльність народного депутата, обраного від їхнього виборчого округу. Задоволені його роботою – 13%, не задоволені – 10%.
• Лідером електоральних симпатій на виборах до міської ради є партія В.Атрошенка «Рідний дім». Її підтримують 40,3% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах. 19% таких опитаних проголосували б за партію «Слуга народу», по 8,6% – партії «Батьківщина» та «Європейська солідарність», 7,8% – партію «Опозиційна платформа – За життя». Рейтинг інших політичних сил – менше 4%. Не визначилися із вибором близько 40% опитаних.
• Абсолютним лідером серед кандидатів на посаду міського голови Чернігова є Владислав Атрошенко. Його за умови проведення виборів найближчим часом підтримали б більше 90% тих, хто визначився із вибором та має намір взяти участь у голосуванні. Рейтинги інших кандидатів – менше 2%. Не визначилися з вибором – близько 15% опитаних.
Комментирование закрыто