Редакції «Білої хати» стало відомо, що у свій час ініціатор виходу у світ та перший головний редактор чернігівської газети «Сіверщина» Петро Антоненко носив на своїх плечах перші друковані примірники сіверянського часопису.
А поки Петро Якович Антоненко пригадує свої молодечі роки, про це і не тільки про це, розповідає Володимир СТУПАК, голова Чернігівської обласної організації Української народної партії.
Перший номер газети «Сіверщина» вийшов 23 роки тому — в кінці грудня 1992 року. Тоді газета мала назву «За Україну». Заснували газету Чернігівські обласні організації товариства «Просвіта» та Народного Руху України.
Перший номер вийшов тиражем 2000 примірників і був надрукований у Куликівський районній друкарні. Його підготували журналісти Василь Чепурний і Петро Антоненко.
До речі, найбільше докладав зусиль для виходу газети у 1992 – 1994 роках Петро Якович Антоненко, котрий не тільки готував матеріали, а й верстав та друкував газету в Куликівці. Перші 35 номерів газети Антоненко на своїх плечах привозив до Чернігова.
Під назвою «Сіверщина» газета виходить з лютого 1994 року. Серед усіх чернігівських газет це найкраща назва, адже так називають наш древній Сіверський край.
Від січня 1995 року «Сіверщина» стала однією з найбільш тиражних і впливових газет області. Тоді газета виходила накладом 30 000 примірників, з них 28 343 — передплатники.
Від 1995-го по 2004 роки — це було золоте десятиліття «Сіверщини» як однієї з найбільш масових і впливових газет Чернігівщини. Можна говорити навіть про своєрідний «феномен «Сіверщини». Адже газета не мала ніякої державної підтримки (для влади вона була як кістка в горлі), за нею не стояли бізнесові структури чи олігархи. У ті роки газеті допомагали передплатники, а відстоювали і захищали газету її засновники та видавці — «Просвіта», Народний рух, потім — Українська народна партія.
Секрет успіху «Сіверщини» в ті роки дуже простий: вона писала правду, порушувала теми, які цікавлять людей, численні листи читачів. І ще важливо: «Сіверщина» завжди була народною, патріотичною українською газетою, під впливом якої на Чернігівщині сформувалися тисячі українських патріотів. І в цьому було головне завдання газети.
Зараз вплив друкованого слова зменшується, Інтернет замінив для багатьох і газету, і журнал, і книгу. І для «Сіверщини» настав інший етап її життя…
Від редакції
Шкода, але Всеукраїнська газета «Сіверщина» з минулого року припинила свою діяльність. Причин цьому ─ кілька. Основна з них ─ бізнесові інтереси деяких осіб, а, може, й не тільки бізнесові...
Хочеться вірити, що настане час, і улюблений багатьма прихильниками тижневик відновить свою діяльність... на протидію чорним замислам ворогів України.