Воскресенье, 24 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чернігівцям скасували у рахунках пільги за комунальні послуги

Чернігівцям скасували у рахунках пільги за комунальні послуги


Чернігівці обурені до крайнощів через те, що отримали платіжки за житлово-комунальні послуги без урахувань пільг. В соціальних мережах не підбирають різних словосполучень на адресу відповідних служб, а відтак і влади. 

Телефонуємо за номером телефону, який вказується у платіжках  — у відділ по роботі з населенням з питань житлово-комунального господарства, аби з`ясувати чому так сталося? Нам відповіли: треба дзвонити у будні в робочий час за тел. 3-17-99. Чекати не стали.

Як повідомила заступниця начальника управління праці та соціального захисту населення Новозаводської ради м.Чернігова Олена Зінченко, відбулися зміни у зв`язку з монетизацією пільг.

«Відтепер отримувати пільги можна буде як у безготівковій так і в готівковій формі, — пояснює посадовиця. — Про це ми повідомляли споживачів або по телефону, або письмово».

Олена Зінченко зазначила, що тим, хто хотів скористатися «готівковою» послугою, треба було ще до початку опалювального сезону написати відповідні заяви в служби соціального захисту за місцем проживання.

Самі ж пільговики стверджують, що жодних інформаційних листів або дзвінків про такі зміни-попередження не отримували.

— Я — учасник бойових дій в Афганістані. Такого не було за всі попередні роки-десятиліття, – пояснює місцевий житель Микола Науменко.— Платив завжди 25 відсотків від нарахованої суми. А тепер в платіжках стоїть повна сума, яку я повинен сплачувати. А де пільги? Такої зневаги до нас ще ніколи не було...

У службі соцзахисту пояснили, що якщо вже так сталося, що скористатися монетизованими пільгами не вийшло, тоді впроваджується інший спосіб — безготівковий.

Посадовиця Олена Зінченко розповіла, що Міністерство соціальної політики перераховуватиме кошти на адресу Ощадбанку, де створюється автоматично обліковий запис конкретного пільговика, до якого перераховується потрібна «пільгова» сума. Потім на підставі договорів, укладених з управителями, об`єднаннями і виконавцями комунальних послуг ця сума пільг перераховується надавачам комунальних послуг. А сам пільговик отримує відповідне СМС-повідомлення.

— Споживачі послуг, які мають пільги, відтепер повинні сплачувати всю суму, яка нарахована і зазначена в квитанціях-рахунках, — підкреслила Олена Зінченко. 

Натомість, якщо «пільгова» позиція у квитанції-рахунку зникла, з`явилася інша — споживачів інформують щодо заборгованості співвласників будинку за надані послуги. Виникає питання: чому інші мешканці будинку, які регулярно сплачують кошти, повинні відповідати за інших — за тих, хто їх не сплачує?

— Розбирайтеся самі — через які причини хтось не платить, застосовуйте санкції, а чому сусід повинен це робити? Чи не нав`язують нам такі підходи комунальників 30-ті роки сталінізму?  — справедливо обурюється Федір Миколаєнко — один з багатьох користувачів соцмереж.


Комментирование закрыто

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/