Четверг, 28 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Пам’ятник Героям війни на Сході з’явиться біля кордону

Пам’ятник Героям війни на Сході з’явиться біля кордону


У Семенівці Чернігівської області встановлюють пам’ятник Героям війни на Сході.

Яким він буде – вирішували самі ветерани війни. Наразі монумент вже стоїть, завершуються роботи з благоустрою навколо нього. Офіційне його відкриття заплановане на 14 жовтня – День українського козацтва.

Стелу виконано з чорного металу, а її висота становить три метри. На передньому плані воїн-захисник стоїть на коліні перед хрестом. В одній руці у нього автомат, іншою він спирається на хрест та в жалобі прикриває обличчя. На задньому плані меморіальної стели – булава, козацька шабля та спис. За словами голови Семенівської ОТГ Сергія Деденка, художник, який розробляв ескіз, вбачав тут поєднання різних поколінь наших воїнів – від козацької доби до сучасних.

Вартість цього меморіалу – 200 тисяч гривень, їх виділили з міського бюджету. А от будівництво майданчика перед стелою взяли на себе місцеві жителі, фермери та волонтери.

— У нашій громаді є четверо хлопців, котрі загинули в АТО. Двоє родом із Семенівки, двоє – з Галаганівки. Багато хто брав участь в АТО, дехто й досі на війні. Коли ми вирішили встановити в Семенівці пам’ятник нашим героям, я покликав хлопців із Семенівської організації ветеранів АТО і спитав, що саме вони б хотіли бачити, – розповідає Сергій Деденко. – У когось – пам’ятник, у когось – капличка, а наші холопці захотіли стелу. В Києві я об’їздив чимало художніх майстерень, які цим займаються. Та ціна стартувала від півмільйона гривень. Тоді я знайшов в Київській області, у Білопіллі, художню ковальню, де роблять стели з металу. Вони ставили пам’ятник в Маріуполі, мені ця робота сподобалась. При зустрічі з господарем майстерні він передав мені ескіз, а я вже показав його нашим хлопцям. Їм сподобалося. Поки виготовляли цей меморіал, ми знайшли місце для нього в парку на Алеї Героїв. Минулої осені почали робити. Домовленість була така: за рахунок міського бюджету ми купуємо лише пам’ятник. Сам постамент під стелу робили волонтери, працівники міської ради, адміністрації. Усі ці матеріали придбані спонсорами. Роботи зроблені безкоштовно. Де могли, там і шукали кошти. Міська рада сюди не вклала жодної копійки. На кожному етапі будівництва ми все погоджували з ветеранською організацією учасників АТО. Пам’ятник коштував 200 тисяч, але всі роботи обійшлися десь в 100 тисяч гривень.

Марія Пучинець


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/