Воскресенье, 24 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Як зняти арешт з майна

Як зняти арешт з майна


Досить часто трапляються випадки, коли власники нерухомості або автомобіля під час продажу або дарування цього майна, дізнаються про наявність не знятого арешту накладеного на це майно. Що робити у подібній ситуації?

Детальніше про це розповідає для наших читачів заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ярослав Хоменко.

До Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (місто Чернігів, проспект Миру, 49-А, офіс 709, 7-й поверх, тел. 77-51-68) звернувся клієнт ,який належав до категорії інвалідів 2-ї групи.

Згідно договору купівлі-продажу клієнт володіє на праві власності 1/3 частини будинку.

Коли клієнт наважився продати свою частку будинку, йому було відмовлено з посиланням на наявність у Єдиному Реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна арешту на все майно клієнта.

Згідно інформації, що міститься в постанові про накладення арешту на майно, що арешт на 1/3 частину домоволодіння накладався слідчим при розгляді матеріалів кримінальної справи, порушеної по факту дорожньо-транспортної пригоди.

Оскільки на теперішній час будь-які виконавчі документи на виконанні у відділі державної виконавчої служби не перебувають, тому з урахуванням викладеного є законні підстави для зняття арешту з нерухомого майна, яке належить клієнту.

Мені, як представнику Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, довелося зустрітися з клієнтом, ознайомитися з матеріалами справи та скласти запити до нотаріальної контори та відділу державної виконавчої служби, після отримання відповідей була складена позовна заява про зняття арешту з майна.

Згідно ч. 1 ст. 60 Закону України «Про виконавче провадження» особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про зняття з нього арешту.

Згідно п. 2 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 03 червня 2016 року № 5 «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна» позов про зняття арешту з майна може бути пред'явлений власником, а також особою, яка володіє на підставі закону чи договору або іншій законній підставі майном, що не належить боржнику (речове право на чуже майно).

Згідно ст. 317 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (1950 р.), ратифікованою Законом від 17 липня 1997 р. № 475/97-ВР, зокрема ст. 1 Першого протоколу до неї (1952 р.) передбачено право кожної фізичної чи юридичної особи безперешкодно користуватися своїм майном, не допускається позбавлення особи її власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права, визнано право держави на здійснення контролю за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

Положенням Закону України «Про виконавче провадження» в редакції чинній на момент закінчення виконавчого провадження не передбачали зняття арешту з майна боржника, накладеного за постановою іншого органу чи посадової особи, крім постанови посадової особи органу державної виконавчої служби винесеної у виконавчому провадженні.

Отже, врахувавши всі обставини справи, Новозаводський районний суд м. Чернігова вирішив задовольнити вимоги клієнта в повному обсязі.

Нагадаю, що за отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутись до Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: 14005, м. Чернігів, пр-кт Миру, буд. 49-а, офіс 709, телефон: (0462) 77-51-68. Також, з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб нині діє загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», на виконання якого ми готові почути і допомогти кожному.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

Ярослав Хоменко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/