Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Що спонукає дітей до агресивної поведінки?

Що спонукає дітей до агресивної поведінки?


Чи здатні ми сьогодні переживати за ближнього, допомагати долати труднощі, творити добрі справи? Чи можемо розраховувати на підтримку зовсім незнайомих нам людей? Чи вміємо бути вдячними за це? Чи вчимо наших дітей толерантному відношенню один до одного?

«Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом!» — Ліна Костенко. 
На жаль, сьогодення наводить нам страшну статистику дитячої жорстокості. Стають непоодинокими випадки булінгу серед підлітків, коли від принижень і знущань потерпають діти як у шкільному середовищі, так і під час дозвілля.

Найчастіше цькування ініціюють надміру агресивні діти, які люблять домінувати. Їх не хвилюють почуття і переживання інших дітей, вони прагнуть контролювати всіх навколо себе, підкреслюючи власну значимість. Зазвичай, об'єктом знущань такі діти обирають слабкіших за себе дітей, які відрізняються манерою спілкування, зовнішністю, поведінкою і не можуть дати відсіч кривдникам.

Природа агресивної поведінки дитини чи підлітка може бути різною. Однак, здебільшого причиною стають глибокі психологічні комплекси, дитячі образи чи приниження, що діти пережили самі, чи стали їх свідками у власних родинах. Словесні образи, погрози, залякування з боку дорослих можуть бути причинами емоційних розладів, що перетворюють дитину на агресора.

Тож, любі батьки, будьте пильними до власних дітей, дбайте про їх благополуччя. Завжди підтримуйте, допомагайте і ніколи не ігноруйте їх проблеми. Адже емоційний стан дитини напряму залежить від домашнього мікроклімату, відносин у родині. Не зволікайте, якщо ваша дитина зазнала булінгу, чи стала суб’єктом його вчинення.

Не залишайте ситуацію без уваги. Зверніться до класного керівника чи адміністрації навчального закладу аби розв’язати проблему. Якщо вам необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103. Якщо дитині потрібна психологічна допомога – телефонуйте на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111.

Будьте відповідальними аби ваша дитина була в безпеці!

Марія Плетінь,

головний спеціаліст сектору зв’язків з громадськістю Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/