Головним управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області з початку року проводиться комплекс широкомасштабних заходів з протидії тіньовому виробництву та обігу підакцизних товарів під умовною назвою «Акциз-2019».
Заходи спрямовані на недопущення потрапляння на ринок фальсифікованих та контрабандних підакцизних товарів, а також забезпечення додаткових надходжень коштів до бюджету.
Заходи в рамках операції «Акциз» тривають декілька років поспіль і саме їх результативність вимагає продовжувати ці заходи в подальшому.
Так, у рамках операції «Акциз-2018», що проводилась протягом минулого року, обліковано 42 кримінальних правопорушення по напрямку протидії незаконному обігу підакцизних товарів, в тому числі 12 – за частиною 3 статті 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становить загрозу життю та здоров’ю людей), припинено діяльність 8 незаконних виробництв підакцизних товарів, з яких 6 – з виготовлення алкогольного сурогату та 2 – з незаконного виготовлення паливно-мастильних матеріалів.
Впродовж минулого року з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на суму 29,6 млн грн, у т.ч. 20 тисяч літрів горілки, 17,5 тисяч літрів спирту, 118 тисяч пачок тютюнових виробів, 319 тон пально-мастильних матеріалів та скрапленого газу.
З метою забезпечення відповідного реагування та проведення перевірочних заходів Головне управління ДФС у Чернігівській області інформує, що у разі наявності інформації про факти незаконного обігу підакцизних товарів на території Чернігівської області, громадяни мають можливість звертатися до органів ГУ ДФС у Чернігівській області за телефоном 651479 та у письмовій формі, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», за адресою: ГУ ДФС у Чернігівській області, м. Чернігів, вул. Реміснича, 11 для проведення перевірочних заходів та припинення правопорушень.
Світлана Стрижак