Суббота, 30 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Бюджет-2019. На які галузі Уряд Гройсмана виділив найбільше коштів?


Найбільш збалансований за останні чотири роки, покликаний забезпечити макроекономічну стабільність та подальший розвиток. Так про бюджет-2019 кажуть експерти. Але що ж насправді містить у собі головний кошторис країни?

«Державний бюджет 2019 – це бюджет сталої розбудови країни. Зміни, які ми робимо – це не точкові зміни. Це зміни, які вплинуть на різні сфери і на розвиток держави в цілому»,– Прем’єр-міністр України, Володимир Гройсман.

Зарплати зростуть, пенсії перерахують

В головному кошторисі країни на 2019 рік передбачено збільшення розміру перерахувань місцевим бюджетам на виплату соціальної допомоги. У прийнятому документі також закладені кошти на «пакет малюка» і муніципальну няню – нові урядові ініціативи допомоги сім'ям з дітьми. Вперше запроваджується практика автоматичного перерахунку пенсій: з 1 березня вони будуть проіндексовані в залежності від зростання інфляції і середньої заробітної плати. Крім того, зростуть і військові пенсії – у середньому на 738 грн.

Оскільки бюджет збалансований, грошей вистачить і на ці підвищення, і на забезпечення субсидій, а в подальшому – їхню монетизацію.

«Запланована загальна цифра на субсидії — 58 мільярдів гривень, з яких 55 мільярдів — на стандартну програму субсидій... Стандартна програма буде фінансуватись у повному обсязі, щоб забезпечити субсидії для всіх, хто на них має право. Друга програма розпочнеться у пілотному режимі, і до кінця року перейдемо на повну монетизацію», — заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Прожитковий мінімум також збільшиться. Для працездатних осіб з 1 липня 2019 року він складе 1936 гривень, з 1 грудня — 2027 гривень. Завдяки цьому буде підвищено соціальні виплати. Окрім того, буде збільшено мінімальну заробітну плату до 4200 гривень на місяць.

Безпека та оборона

Цього року на безпеку та оборону держави передбачили 212 мільярдів гривень – плюс 34 мільярди, порівняно з минулим роком. За ці кошти оборонне відомство закупить і модернізує військову техніку, збудує житло для військових. Також, зарплати в армії зростуть майже на третину. З наступного року вони становитимуть не менше 10 тисяч гривень. Окремо значну суму видатків передбачили на грошове забезпечення громадської безпеки та цивільного захисту.

Дороги

Після оборони та соціального захисту третьою суттєвою статтею кошторису нового бюджету є фінансування дорожніх робіт. На ремонт доріг буде виділена рекордна сума – більш, ніж 55,6 млрд грн. Із цієї суми 50,4 млрд надійдуть на ремонти та будівництво доріг через Дорожній фонд, 14,7 – у вигляді субвенції на місцеві дороги (35% Дорожнього фонду за мінусом погашення зобов’язань). Ще 4,6 млрд грн.надійдуть від міжнародних донорів, а 2,1 мільярд збираються витратити на безпеку дорожнього руху.

Медицина

131,7 млрд грн на охорону здоров’я, це на 15,3 млрд грн більше ніж цього року. Ці кошти будуть спрямовані на оновлення первинної медичної допомоги, екстрену допомогу, безкоштовну діагностику, централізоване придбання медикаментів, фінансування програми «Доступні ліки», нові кардіологічні центри, фінансування медичних субвенцій, протезування, а також лікування українців за кордоном.

Енергоефективність та підтримка фермерів

Особлива увага – програмам заощадження енергії. Так, фонд енергоефективності сягнув 1,6 мільярди гривень, ще 400 мільйонів гривень заклали на «теплі кредити», що допоможуть українцям заощадити на оплаті комунальних послуг. До 12,8 мільярдів гривень зросте підтримка регіональних інвестиційних проектів та заходів із децентралізації. Агропромисловий комплекс країни очікують позитивні зміни, серед яких – дотації на здешевлення придбання вітчизняної техніки (0,9 мільярди гривень), допомога розвитку фермерських господарств (1 мільярд гривень); кошти на розвиток тваринництва (3,5 мільярди гривень), хмелярства, закладки молодих садів та виноградників (400 мільйонів гривень).

Відповідно до прийнятого бюджету, у 2019-му році планується зростання ВВП на рівні 3%, якщо врахувати що після подолання падіння економіка України зростає вже десять кварталів поспіль, ці цифри виглядають цілком адекватно. Натомість, фахівці кажуть і про можливу планку у 5-7%. Таку думку поділяє і сам Голова Уряду, Володимир Гройсман: «Якщо ухвалимо низку системних рішень, ми можемо збільшити економічне зростання… Бюджет 2018 року – це серйозний крок вперед до економічної стабілізації та подальшого росту».

Северин ТРОЦЕНКО, спеціально для видання Біла хата


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/