Минув рік, як в самому північному райцентрі Чернігівщини відбулося урочисте відкриття музею Тараса Шевченка.
Мешканці Семенівки добре пам’ятають, як того дня в Семенівському районному Будинку культури відбулась церемонія відкриття музею. У глядацькій залі зібралися представники районної влади і громадських організацій, семенівці і гості з Чернігова та Києва.
Чимало вдячних слів пролунало в той святковий день на адресу керівника Семенівського районного відділення Чернігівського земляцтва в місті Києві Євгена Клименка. Бо саме завдяки його організаторським здібностям, неабиякій любові до краю свого дитинства і вдалося втілити цю благородну ідею в життя. Євген Миколайович за дорученням керівництва Чернігівського земляцтва передав в експозицію картину, а також подарунки від Шевченківського Національного заповідника в Каневі, де незадовго до поїздки в Семенівку побував разом з автором цієї статті і ініціатором створення музею Кобзаря в Семенівці В.Портянком. А ще зачитав привітання від земляка із села Жадове Михайла Худобця, що зараз мешкає в місті Томську.
До речі, по дорозі в Семенівку ми відвідали Жадівську загальноосвітню школу, побували на концерті її учнів, присвяченому 70-літтю визволення Чернігівщини від фашистів.
Саме в Жадові народились і відомі українські скульптори брати Віктор і Іван Липовки, які теж долучилися до створення музею Кобзаря в Семенівці. В його експозиції достойне місце займає барельєф Шевченка спільної роботи митців. Крім того, Іван Романович Липовка передав для музею кілька картин київських художників і свою роботу – бронзову статуетку Тараса Григоровича, брав активну участь в оформленні експозиції.
Тож вітаємо працівників музею Тараса Шевченка в Семенівці та усіх, хто причетний до його відкриття. Хочеться вірити, що цей духовний подарунок земляків рідній Семенівщині достойно оцінять як теперішнє, так і майбутні покоління вихідців з цього краю.
Сергій ПАНКРАТЬЄВ, Чернігівське земляцтво в Києві. Фото автора