Вторник, 26 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Чернігові відбувся форум Спілки фахівців з нерухомого майна України. Відео

У Чернігові відбувся форум Спілки фахівців з нерухомого майна України. Відео


Діяльність рієлторів у нашій країні потребує законодавчого регулювання. На цьому під час фахової дискусії, що відбулася в нашому обласному центрі 1 вересня, наголошували представники СФНУ (Спілки фахівців з нерухомого майна України) – гості зі столиці та голови регіональних підрозділів з різних регіонів України. До обговорення проблемних питань нормативно-правового регулювання цих послуг долучилися й чернігівці – власники агенцій нерухомості, рієлтори та нотаріуси.

Тон дискусії задав президент СФНУ Віктор Несин, котрий виступає за прийняття відповідного закону. Пан Несин повідомив, що вже створена робоча група з його підготовки. 08 серпня 2018 року відбулося перше засідання, визначений та затверджений регламент діяльності цієї робочої групи. Її головою обраний заступник голови Фонду державного майна України Євген Асташєв, до складу увійшли також представники СФНУ (Віктор Несин, Лариса Ставинога, Любов Фурса та деякі інші).

Розширене відео:

— Через брак інформації або через поширення неправдивої інформації щодо існуючих законодавчих ініціатив зараз серед ріелторів панує шок, — зазначив президент СФНУ. – Думки наших колег відносно Закону «Про рієлторську діяльність» розділилися 50% на 50%. Одна частина його підтримує, а інша виступає проти, оскільки побоюється негативного впливу на подальшій розвиток їхнього бізнесу. І це не дивно, бо фахівцям з нерухомого майна кілька років тому вже доводилось об’єднуватися для протидії ініціативі, що передбачала внесок у розмірі 80 тис. у.о. за право бути рієлтором. Такі умови, особливо на той час, були принципово нереальними.

Зрозуміло, що серед інших аспектів стосовно діяльності ріелторів, основний акцент був зроблений на фахової дискусії щодо проблемних питань нормативного врегулювання діяльності ріелторів.

«Не ми були ініціаторами цього законодавчого процесу, ми просто в нього включилися, бо інакше закон приймуть без нас. Хочемо ми цього чи ні, але він таки буде! І вже від нас насправді залежить, яким саме він буде», — підсумував В. Несин. І закликав колег не чекати, не залишатися осторонь, а вносити свої пропозиції та зауваження. Термін – до 28 вересня 2018 року.

Звернення в письмовій формі варто подавати регіональним керівникам СФНУ, які передадуть їх членам робочої групи.

«Якщо Ви сьогодні не візьмете участь у створенні закону, то завтра, ймовірно, не зможете займатися своєю діяльністю», — вважає перший віце-президент СФНУ Лариса Ставинога.

В своєму виступі пані Лариса акцентувала увагу на питанні, що викликає бурхливе обговорення фахової спільноти, — введення первинного фінансового моніторингу в рієлторську діяльність. За її словами, цього не уникнути, тож усім потрібне відповідне навчання та вміння застосовувати його інструменти на практиці. Доповідачка нагадала, що до 01 жовтня цього року підприємцям на ринку нерухомості – фізичним і юридичним особам, які не зареєструвалися в системі фінмоніторингу, загрожує штраф в розмірі 340 тис. грн.

Під час обговорення прозвучала думка, що юридичного захисту часто потребують й самі фахівці з нерухомості, адже в їх практиці зустрічаються недобросовісні клієнти, трапляється невиплата комісійних, їх об’єкти використовують фейкові агенції тощо. Тому за законодавче регулювання професійної діяльності рієлторів виступає й голова осередку ВГО «Академія нотаріату України», кандидат юридичних наук, чернігівський нотаріус Олександр Красногор. Адже доки нема Закону, виникають закономірні питання: Хто такий рієлтор? Які його повноваження та обов’язки? За що він несе відповідальність? Хто має захищати його права?

На думку О.Красногора, прийняття «Закону про рієлторську діяльність» — прогресивне явище, адже він надасть чітке визначення професії, розширить сферу діяльності фахівців і водночас захищатиме їхні права, посприяє формуванню позитивної репутації.

«Як приклад я хочу навести той шлях, який ми пройшли в нотаріальний сфері, — пояснив присутнім Олександр Красногор. – Цей процес відбувався в декілька етапів, починаючи з 1993 року, коли був прийнятий Закон України «Про нотаріат» і до останніх змін у 2016 році. І з кожним кроком нотаріусам надавалось більше повноважень, а довіра населення до нашої роботи зростала».

Під час фахової дискусії директор АН «НоваЛад» Олег Музика висловився щодо питань страхування, ліцензування та сертифікації рієлторської діяльності. Він вважає, що сертифікація – це не доступ до професії, вона засвідчує набуті знання в цій професії, а от доступом до професії має бути ліцензування, що має розрізнятися для юридичних осіб та підприємців.

Рієлтор має нести таку ж відповідальність за свою роботу, як, скажімо, нотаріус чи адвокат, проходити відповідне навчання та сертифікацію, — погодилися учасники обговорення.

Сумнівів у тому, що це необхідно, не мають фахівці ринку нерухомості, що націлені на перспективу, на розвиток галузі, вважає голова регіонального відділення Спілки фахівців з нерухомого майна України, власниця АН «Приват-Ріелт» Інна Різуха. В цьому її підтримують колеги-однодумці, лідери чернігівського ринку: Людмила Панькова, засновниця АН «AlluR»; Анна Виборнова, керівниця АН «Асторія»; Олена Шкель, директорка АН «Bastion»; Ігор Писанка, засновник та директор торговельної марки «АН «Бродвей»; Джулія Май, засновниця компанії нерухомості «GRAND HOUSE»; Олександр Трехгубенко, директор магазину нерухомості «Этажи»; Сергій Бондаренко, директор АН «КварталCITY»; Вікторія Стримецька, власниця АН «Контактика»; Олег Музика, директор ТОВ «НоваЛад»; Руслан Овчаренко, власник і засновник компанії RUSOV; Олексій Мігда, директор АН «Фаворит» та Людмила Тосич, директорка АН «FreeDom».

Чернігівське регіональне відділення СФНУ об’єднує фахівців з багаторічним досвідом і відмінною діловою репутацією. Це люди з активною громадянською й життєвою позицією, які беруть участь у соціальних і волонтерських проектах, допомагають соціально вразливим категоріям.

Форум представників СФНУ та фахова дискусія в Чернігові пройшли за їх активної участі та підтримки. Зазначимо, що рієлтори з різних регіонів України приїхали до нашого міста вперше, вони долучилися до проведення бізнес-фесту «Разом до успіху!» з нагоди Дня підприємця. Девіз СФНУ — «Наша сила – в єдності!», тож рієлтори підтримали суспільно значущу ініціативу чернігівських колег.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/