Суббота, 16 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Держава втратила свою роль в багатьох секторах економіки

Держава втратила свою роль в багатьох секторах економіки


Реально сьогодні владні інституції втратили свою роль в багатьох секторах економіки, проте вони аж ніяк не послаблюють тотального контролю стосовно бізнесу та не дають розвиватися приватним ініціативам.

Про це в ефірі радіо НВ заявив український політик, екс-віце-прем’єр-міністр Роман Безсмертний.

На його думку, в Україні впродовж останніх років не ведеться діалог влади та бізнесу.

«Немає конкуренції в політиці, в бізнесі, немає ринків. Приходять, наприклад, китайці і кажуть: ви друга-третя країна по окремих видах аграрної продукції, ви впливаєте на світовий ринок, а у вас немає аграрної біржі. Даруйте, це вже претензія, бо мова йде про дуже серйозні інституційні речі. Я вже не кажу про ринок цінних паперів, про це в Україні можна тільки мріяти», — зауважив він.

За його словами, Української держави забагато в економіці, але вона зовсім відсутня у питаннях оборони та безпеки. Причиною цього є незрозуміле роздвоєння кадрових функцій по лінії Президента та уряду.

«Якщо ми просто не скажемо правду, що в більшості галузей економіки втратили ініціативну роль держави зі створення цивілізованих правил гри, а відтак заблокували приватну ініціативу, ми ситуацію не розв’яжемо», — переконаний політик.

Безсмертний зазначив, що на сьогоднішній день є низка регіонів, де інтелектуальний потенціал вищий, ніж на центральному рівні, і їм теж треба дати можливість розвиватися. «Є цілі галузі, де через гальма, створені державною системою безкінечного контролю, претензій, ліцензування, заблоковано їхній розвиток», — сказав він.

Політик також підкреслив, що держава втратила можливість вчасно простимулювати переробку в аграрному секторі, тож «він балансує на межі падіння, тому що зовнішній ринок перенасичений».

«Із року в рік йдуть колосальні втрати аграрного сектору, який міг би стати живильним для всієї економіки. Я вже не кажу про високотехнологічні сектори», — зауважив Безсмертний. — Як можна в умовах війни не розробити та не втілювати промислову мілітарну політику в економіці? Що відбувається?»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/