Вторник, 26 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Захворюваність на рак у Чернігівській області зросла на 5%


Онкологічна служба області 4 квітня підвела підсумки роботи за минулий рік та поставила завдання й окреслила перспективи на рік 2018-й.

Обласний семінар-нарада, у якому взяли участь 65 онкологів, відбувся на базі Чернігівського обласного онкологічного диспансеру. Захід зібрав фахівців Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, районних та міських лікарів-онкологів, лікарів, що відповідають за надання онкологічної допомоги, та голів протиракових експертних комісій, головних лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Семінар-нараду організовано відповідно до плану основних організаційних заходів Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на поточний рік.

Як доповіла заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Віра Федорченко, рак не відступає – за підсумками минулого року захворюваність населення зросла на 5,1% у порівнянні з роком 2016-м і складає 395,8 на 100 тисяч. Є приріст захворюваності по таких локалізаціях як молочна залоза – 0,1% (67,2), яєчники – 1% (19,8), існує позитивна динаміка щодо зменшення показників захворюваності: –2% (14,7) – на рак шийки матки, –7,9% (36,3) – на рак тіла матки, –41,2 (2,0) – на рак вульви.

Під час семінару-наради онкологи акцентували увагу на сучасному підході до діагностики та лікування. Зокрема, йшлося про раннє виявлення захворювання шляхом профілактичних обстежень та системи первинного обстеження груп клінічно безсимптомних осіб з метою виявлення випадків захворювання – це так званий скринінг.

Профільні лікарі також наголосили на своєчасності надання онкологічної допомоги та дотриманні порядку направлення хворих на консультацію до лікарів поліклінічного відділення.

Актуальним предметом обговорення стало дотримання стандартів надання медичної допомоги при раку нирки, молочної залози, раку крові, ЛОР-органів та ведення тактики лікування пізніх післяопераційних ускладнень в онкологічних хворих.

Широку увагу аудиторії привернула тема терапії променями та напрацювання в цій сфері чернігівських онкологів. Адже вже наприкінці квітня Чернігівський обласний онкологічний диспансер планує запустити в роботу лінійний прискорювач Elekta Infinity – сучасну альтернарнативу застарілому радіотерапевтичному обладнанню та прийняти першого пацієнта, про що зазначив головний лікар цього медзакладу Валерій Зуб.

Уляна Ковальчук


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/