Сьогодні команда Головного територіального управління юстиції відійшла від стандартного профілю тематичних заходів. На зустрічі зі студентством міста в Культурно-діловому центрі «Світогляд» не було жодних слів про поточну роботу органів юстиції.
Нашу акцію ми присвятили питанням попередження корупційних проявів у навчальних закладах, запросивши до обговорення найактивнішу молодь — студентів і курсантів Академії державної пенітенціарної служби, Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського.
Тренерами сьогоднішнього заходу виступили: Катерина Риженко, юридичний радник громадської організації «Тransparency Internatіonal Ukraine», і Валерій Сорокін, начальник відділу Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
На початку зустрічі керівник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк традиційно презентував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», в рамках якого і проходила акція дня «ХабарЗаНавчанняСтоп».
У своєму зверненні до молоді начальник управління юстиції закликав змінювати власну свідомість, свій менталітет аби унеможливити таке ганебне явище як хабарництво, відповідально ставитися до свого життя і бути активними учасниками у розбудові демократичного європейського суспільства без хабарництва.
Сергій Рудий, В’ячеслав Хардіков, Сергій П’ятниця — профільні заступники начальника — побажали майбутнім правникам впевненості та рішучості на студентській ниві, успіхів у навчанні, особистісних перемог. «Бути активними у своїх поглядах, відповідальними за свої вчинки, наполегливими у досягненні поставлених цілей – це ті «кити», що здатні в майбутньому змінити недосконалу систему державних процесів у нашій країні. І змінювати течію ви маєте вже сьогодні, аби завтра наша країна процвітала, а люди могли гордо казати: «Я — українець, моя країна – Україна»», — зазначили вони.
Цікаво і водночас приємно було почути думки майбутніх юристів, якою вони бачать систему освіти, що хотіли б змінити, як вдосконалити навчальні процеси. Молоді хлопці і дівчата розуміють реформи, що відбуваються в країні, по дорослому розмірковують над проблемами, що існують в суспільстві, а головне дають негативну оцінку випадкам хабарництва.