Будівництво корпусу для лінійного прискорювача відбувається за планом, з дотриманням архітектурно- будівельних вимог та прозорим використанням державних коштів.
Таку оцінку новобудові під сучасне радіотерапевтичне обладнання – а ним і є лінійний прискорювач – дала експертна комісія, яка 2 листопада відвідала Чернігівський обласний онкологічний диспансер. До складу експертної групи увійшли представники облдержадміністрації, народні депутати, представники фірми-забудовника.
Нагадаємо: орієнтовна потреба на придбання лінійного прискорювача та устаткування до нього — 107 мільйонів гривень. Допомагали профінансувати проект меценати, бо для державного і місцевих бюджетів заявлена сума – непідйомна. З 57,5 млн гривень вартості самого лінійного прискорювача 40 мільйонів перерахував Державний фонд регіонального розвитку, а решта, 17,5 млн, – це кошти місцевих бюджетів і допомога народних депутатів – Олега Дмитренка, Олександра Кодоли, Валерія Давиденка, Валерія Дубіля, Анатолія Євлахова. Гроші надійшли із депутатського фонду.
Як зазначив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев, який наразі перебуває в Чернігові із робочим візитом, створення корпусу відбувається з позитивною динамікою та наочно демонструє вірний вектор розвитку медицини. Закінчення державного об’єкту такого масштабу вкрай важливе як для області, так і для міста зокрема, у зв’язку із ситуацією, яка склалася з онкологічними захворюваннями в регіоні.
Як акцентував увагу головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, фірма-забудовник логічно, поетапно й фахово відтворює задуми проектантів і наближує пацієнтів до мрії одужати. При вдалому збігові обставин новий корпус вже навесні буде в змозі прийняти першого пацієнта.
Потреба
У Чернігівському обласному онкологічному диспансері променеву терапію отримують понад 2500 хворих, з яких близько 1900 отримують дистанційне гамма-терапевтичне лікування. Загалом із застосуванням променевої терапії лікується до 60% усіх пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями.
Ідеальним варіантом вирішення проблеми стало б впровадження в роботу ще одного лінійного прискорювача. Однак дорожнеча апарату і недостатність коштів дозволяють лише задекларувати таку ідею.
Уляна КОВАЛЬЧУК