Суббота, 23 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Юристи допомогли військовослужбовцю відновити порушення його прав


Відновлення порушених прав потребував учасник бойових дій, стосовно якого командиром військової частини винесено наказ від 19.07.2017 р. про притягнення до повної матеріальної відповідальності у розмірі 911 770,05 грн. Вважаючи такі дії посадових осіб військової частини протиправними та такими, що прямо порушують його права, а наказ від 19.07.2017 таким, що підлягає скасуванню, адвокат в інтересах клієнта звернувся до суду з адміністративним позовом.

Чернігівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги для здійснення представництва інтересів громадянина у суді адвокату Вадиму Акуленку було видано доручення від 14 серпня 2017 року № 1-496/17.

Адвокатом позовні вимоги були обґрунтовані тим, що мета проведення службового розслідування не відповідає підставам викладеним у п.1.2 Інструкції про порядок проведення службових розслідувань у Збройних Силах України. Також, під час проведення службового розслідування, не досліджено обставин, що передбачені п.3 Інструкції, не встановлено наявність причинного зв'язку між подією, з приводу якої було призначено службове розслідування та неправомірними діями військовослужбовця, не визначено ступінь та форму вини, мотиви протиправної поведінки, тощо. Крім того, в акті службового розслідування відсутні відомості щодо причин утворення витрат та періоду, за який вони утворились. Не наведено, в тому числі, і яким саме шляхом утворилась втрата майна: розкраданням, пошкодженням, втратою чи незаконним використанням, погіршенням або заниженням його цінності. Тобто, розслідуванням не було встановлено факту розкрадання, марнотратства або втрати майна автомобільної служби. Внаслідок викладеного, при застосуванні стягнення у вигляді притягнення позивача до матеріальної відповідальності відповідачем не було враховано суті діяння, обставин його скоєння.

Представник Військової частини адміністративний позов не визнав, надавши свої письмові заперечення та вказав, що дії посадових осіб військової частини щодо складання акту службового розслідування та наказу командира від 19.07.2017 вчинені у повній відповідності до чинного законодавства, а отже, вимоги, передбачені ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, ними дотримані.

Відповідно до постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2017 року адміністративний позов задоволено частково. Суд дійшов висновку, що притягнення позивача до повної матеріальної відповідальності суперечить принципам, встановленим ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, якими керується суд при перевірці рішень, вчинення дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень. А тому наказ командира військової частини від 19.07.2017 визнано протиправним та скасовано.

Володимир Бобруйко,

директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/