Суббота, 23 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Обережно: на Чернігівщині вірусна небезпека! Як її побороти


virusОстання декада вересня не виправдала наших сподівань на теплі та сонячні дні “бабиного літа” на Чернігівщині. Зниження температури повітря стало черговим випробуванням для нашого організму, і хтось його витримав, а хтось став жертвою гострих респіраторно-вірусних інфекцій. Сьогодні захворюваність на грип та ГРВІ не перевищує багаторічні показники і є характерною для цього періоду.

За даними Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в епідемічному сезоні 2014—2015рр. слід очікувати старих знайомих: вірус грипу В «Массачусетс», а також два вірусу грипу А — «Вікторія» та «Каліфорнія». Останній, до речі, — той самий «каліфорнійський , або свинячий грип» (H1N1), який став причиною пандемії 2009—2010 років. Ві_ed уже не такий страшний для нас: за останні кілька років ми встигли виробити до нього імунітет, так як частина населення перехворіла, а частина отримала щеплення.

Найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу є вакцинація, яка захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною, не містить живих вірусів, а тільки їх частки (антигени). Вакцинація врятує від тяжкого перебігу та клінічних ускладнень.

Найкраще вакцинацію проводити напередодні грипозного сезону (у вересні -жовтні). Якщо такої можливості немає, вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

В області щеплення проти грипу будуть проводитись в поліклініках. Особам які бажають отримати щеплення необхідно звертатися в поліклініку за місцем проживання до дільничного лікаря. Після медичного огляду дається дозвіл  на проведення щеплення та виписується рецепт на придбання вакцини. Вакцина купується в аптеці, що знаходиться на території поліклініки і в термоконтейнері (при необхідності) доставляється в щеплювальний кабінет де і буде проводитись вакцинація.

Крім того, щоб запобігти захворюванню, необхідно дотримуватись певних правил:

— уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими;

— користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;

— регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у домашніх, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини;

— повноцінно харчуватися, висипатися та уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням;

— дотримуватись правил особистої гігієни – частіше мити руки, перебуваючи у місцях великого скупчення народу, користуватися вологими антисептичними серветками та спреями, намагатись використовувати одноразові паперові рушники.

Імунну систему зміцнювати потрібно постійно і до цього часу нічого нового ніхто не придумав: заняття фізкультурою, правильне харчування, відсутність згубних звичок вбережуть ваше здоров’я під час можливої епідемії. Не забувайте також про вітаміни. Якщо відчули перші ознаки захворювання, не виходьте з дому викликайте лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Наталія ГУНЯ, головний спеціаліст відділу організації держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби України у Чернігівській області


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/