Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Американці реформуватимуть свою армію з досвіду українських подій


Українці показують американським десантникам, як боротися з  російським агресором.

— Від наших українських партнерів ми отримали дуже важливий урок. Ми стали чітко усвідомлювати абсолютну загрозу і реальну небезпеку, яка може виникнути, і в цьому сенсі ми повинні дуже критично ставитися як до подій, так і до самих себе. Ми відчули необхідність описати наш досвід, аби передати те, що ми бачили й те, про що ми дізналися, — на цьому наголосив американський полковник Грегорі Андерсон, який замовив створення звіту, коли він обіймав посаду командира бригади.

Про це пише польське видання wiadomosci.onet.pl.

Нещодавно військові із США, які були на Донбасі, оприлюднили свій звіт за результатами поїздки.

Цікаво, що аналітичний звіт з'явився в той час, коли Росія готується до одного з найбільших пострадянських військових навчань — Zapad — тижневих маневрів за участю 100 тис. військових на території Білорусі. У той же час Пентагон намагається посилити стримуючий фактор Росії. Його визначення полягає, наприклад, в розгортанні сухопутних підрозділів в країнах Східної Європи і країнах Балтії. Такий крок є частиною плану адміністрації Обами, відомого як Ініціатива європейської безпеки.

У звітній доповіді зазначається, що 4-х тисяч американських військових, розміщених у Європі. не вистачить для серйозного протистояння Росії, якщо вона наважиться увірватися до європейського дому. Але знаходження американських військових у Європі вважається одним з найважливіших елементів системи стримування Росії від нападу на межі НАТО.

У доповіді також відзначається, що хоча більшість військових армії США і пройшли сувору школу в Афганістані та Іраку, їм було чому навчитися в українських військовослужбовців. Адже останні воюють з агресором абсолютно в нових умовах.

Згідно звіту, роки служби в Іраку і Афганістані, де бригада зіткнулася з хаотичним нагромадженням в основному повстанців, послабили деякі аспекти щодо експлуатаційних можливостей, які використовуються в більш просунутому бою, який, в свою чергу, удосконалила Росія в Україні під час агресивних дій.

Деякі з проблем, описаних в доповіді, можуть бути вирішені в більш простій ситуації, при якій дії не так складно здійснити будь-яким шляхом. Як не дивно складно навіть переоцінювати «тактичний вибір» із застосуванням, приміром, маскувальних сіток, які досить часто є необхідністю, щоб приховати транспортні засоби від «ворожого ока» чи то безпілотних літальних апаратів.

Старіючі броньовані Хаммери, призначені для захисту від придорожніх мін в Іраку є «легкою мішенню» для російської бронетехніки. У доповіді рекомендується замінити їх набагато легшими, мобільними автомобілями типу Ground Mobility Vehicle. Армія оголосила, що цього року вона купує їх близько 300 штук. Також в доповіді містяться рекомендації і щодо озброєння, яке слід, з огляду на сучасні обставини, встановлювати на військовій техніці.

Документ також вказує на необхідність оснащення військових бригад невеликою кількістю легких танків, які забезпечували б необхідний захист розвідки від ракет російських протитанкових підрозділів. В той же час американці у своїй доповіді визнають, що реформування своєї армії — не легкий і не швидкий шлях. А часу зовсім не має. Адже Росія вже проявила свою військову агресію, продемонструвавши це на території України. Тож армійське керівництво США вже до кінця цього року направить офіційний запит своєму уряду на виробництво та поставку легких танків, які будуть тільки першим кроком у розвитку нової системи зброї.

У той же час, сьогоднішні військові бригади поки що будуть спиратися на техніку, яка є, тобто важкі бронемашини, якими оснащені бази Сполучених Штатів Америки.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/