Понедельник, 25 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Жінка звернулася до поліції за допомогою, а на неї завели справу

Жінка звернулася до поліції за допомогою, а на неї завели справу


До Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (місто Чернігів, проспект Миру, 49-А, офіс 709, 7-й поверх, тел. 77-51-68) звернулася клієнтка відносно якої складено протокол, у зв'язку з тим, що вона неналежно виконувала покладені на неї батьківські обов'язки стосовно своєї малолітньої доньки, 2001 року народження, так як остання в період 17.07.2017 по 20.07.2017 не перебувала вдома.

Клієнтка належала до категорії осіб, у яких середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

Про закриття провадження в справі щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності. розповідає нашим читачам директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко. 

Володимир Бобруйко

Володимир Бобруйко

Отримавши доручення Центру адвокат Андрій Яковлев зустрівся з клієнткою, надав правову допомогу, написав заперечення та взяв участь у судовому засіданні.

У судовому засіданні клієнтка з протоколом не погодилась, заперечувала скоєння нею зазначеного правопорушення та пояснила, що вона належним чином виховує доньку і жодних проблем ніколи не виникало, 17.07.2017 донька вирішила поїхати відпочити і не повідомила її, оскільки телефон був несправний. Вона хвилювалась, оскільки такий випадок трапився вперше, і звернулась за допомогою до поліції, а працівники поліції замість допомоги склали протокол, який не відповідає дійсності.

Адвокат просив закрити провадження по справі за відсутністю в діях клієнтки складу адміністративного правопорушення, мотивуючи, тим, що суть правопорушення зазначена неконкретно, докази на підтвердження вини клієнтки, в тому що вона не виконую батьківські обов'язки, відсутні, а протокол про адміністративне правопорушення є лише суб'єктивною думкою та припущенням інспектора, та складений без дослідження доказів.

10 серпня 2017 року Деснянський районний суд м. Чернігова постановив закрити провадження в справі щодо притягнення клієнтки до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Юридично-правові аспекти

Про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу місцевого самоврядування.

Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України (далі — КАС України).

До позовної заяви необхідно долучити документи, що підтверджують особу позивача, а також факт накладення адміністративного стягнення (наприклад, копія посвідчення інваліда, копія постанови про накладення адміністративного стягнення тощо).

Правові основи щодо звернення з таким позовом визначені статтями 71, 161, 171-2 КАС України, статтями 7, 152, 251, 280, 283, 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП України).

Відповідно до частини першої статті 277 КУпАП України, справа про адміністративне правопорушення розглядається у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

Згідно статті 256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Статтею 247 КУпАП України передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:

1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;

2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;

3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;

4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;

5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;

6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;

7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;

8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;

9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.

Відповідно до статті 284 КУпАП України, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов:

1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу;

3) про закриття справи.

Володимир Бобруйко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/