Вторник, 26 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чи запрацює ефективно фонд енергоефективності?


Верховна Рада України прийняла закон про фонд енергоефективності (ФЕЕ). 

Що це дасть Україні? Про це розповідає Тетяна Бойко, експерт РПР, координатор житлово-комунальних програм громадянської мережі ОПОРА.

ФЕЕ – це окрема державна інституція, як надаватиме фінансову допомогу ОСББ у впровадженні енергоощадних заходів.

Закон визначає процедуру формування керівного складу Фонду, способи та джерела наповнення бюджету Фонду, організацію внутрішнього контролю та аудиту, перелік заходів з енергоефективності, що можуть фінансуватися Фондом, та вимоги до них.

Однією з умов для фінансування заходів з модернізації будинків буде наявність сертифікату енергетичної ефективності будівель. Серед зобов’язань Фонду: оприлюднення аналітичної інформації та фінансових звітів.

Передбачається, що для роботи Фонду будуть залучені як кошти з державного бюджету, так і кошти міжнародних донорів. ЄС і Уряд Німеччини підтвердилиготовність надати як мінімум 120 млн євро.

Супровід проектів, які реалізовуватимуться за кошти фонду, здійснюватиме спеціальний технічний офіс.

Формально для запуску самого фонду потрібно прийняти статут і положення про роботу Фонду. Набір продуктів Фонду визначить наглядова Рада і технічний офіс ФЕЕ. Наразі є лише пропозиції щодо можливих продуктів фонду, якими зможе користуватися населення. Серед них: пільгове кредитування різних пакетів заходів з енергоефективності (заміна вікон, лічильників, труб, радіаторів та інше).

На практиці набір продуктів фонду буде залежати від того, наскільки швидко будуть виділені кошти на його роботу з держбюджету, та від міжнародних донорів.

За моїми прогнозами, першу фінансову допомогу українцям Фонд зможе надати у другій половині 2018-го року. І це в найоптимістичнішому випадку.

Європейські партнери виділять фінансову допомогу лише тоді, коли буде прийнято весь перелік законопроектів з "енергоефективного пакету", а саме закони про комерційний облік комунальних послуг, про енергетичну ефективність будівель та про житлово-комунальні послуги. Тобто на кошти європейських донорів ми можемо розраховувати лише після проведення повноцінної реформи житлово-комунального сектору.

Подібні Фонди є у багатьох інших країнах, але в України своя специфіка. У нас величезна кількість власників житла тоді як у Європі переважає оренда. В Україні значна частка тих, хто не створив ОСББ, та висока вартість кредитних коштів – відсоткова ставка в українських банках від 17-18 %, тоді як у Європі – 3-5 %.

Ці особливості впливатимуть на роботу Фонду та визначатимуть кошик його продуктів.

VoxConnector, спеціально для видання bilahata.net


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/