Воскресенье, 17 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Всеукраїнський форум бізнесу легкої промисловості пройшов у Чернігові


На Всеукраїнський форум бізнесу легкої промисловості «Укрлегпром: промисловий діалог з Урядом», який відбувся 9 червня в Чернігові, завітали Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів і Міністр соціальної політики України Андрій Рева. Також у роботі форуму взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Куліч і очільник обласної ради Ігор Вдовенко.

Гройсман-Чернігів (1)А ініціаторами цієї важливої зустрічі стали Українська асоціація підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» (керівник Тетяна Ізовіт) та Український союз промисловців і підприємців, очолюваний Анатолієм Кінахом.

Прем'єр-міністр разом із керівниками Чернігівщини та міським головою Владиславом Атрошенком ознайомилися і з діяльністю камвольно-суконної компанії «Чексіл», адже це – одне з найбільших підприємств текстильної промисловості України.

Далі учасники форуму перейшли до чернігівського скверу імені Богдана Хмельницького, оглянули його реконструкцію та поспілкувалися з жителями. Тож, скориставшись нагодою, ми поспілкувалися з Прем’єром Володимиром Гройсманом.

– Володимире Борисовичу, яка ваша думка про стан української легкої промисловості?

– Галузь потребує значної технічної модернізації, а також зміни системи підготовки кадрів. Необхідна допомога в освоєнні внутрішнього та зовнішніх ринків. Ця сфера має значний потенціал росту і в найближчій перспективі здатна формувати до 2 відсотків національної економіки. Сьогодні українські «легковики» постачають продукт не тільки на наш внутрішній ринок, а й за кордон. Це – галузь із високою часткою доданої вартості у виробництві. Внутрішній ринок – понад сто мільярдів гривень. Колосальний потенціал! А що стосується технічної модернізації, то потрібно створити відповідні умови, аби підприємства могли завозити сучасне обладнання.

Тому я вже доручив Міністерству фінансів розробити проект закону із запровадження 36-місячної розстрочки на сплату податку на додану вартість – для наших промислових підприємств при імпорті обладнання. Ось таке рішення, в разі його ухвалення в Уряді та Верховній Раді, дасть стимул для оновлення наших виробництв, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоздатності, зменшення енерговитрат, а також заощадить кошти для інвестування в основні фонди.

Практично кожне підприємство потребує сьогодні нового обладнання і нових технологій. Однак деяке обладнання, на превеликий жаль, поки що не виробляється в Україні… Тому нам конче потрібно зробити пришвидшену модернізацію і створити програму, яка б дозволила прискорити оновлення основних фондів.

– Земельна реформа проходить широке обговорення серед експертів, урядовців та народних депутатів.

– Її мета – відродження фермерства та стимулювання розвитку сільських територій. Уряд категорично проти продажу землі іноземцям та великим холдингам! Хотів би наголосити, що реформа здійснюватиметься спільно з аграріями, фермерами в інтересах громадян та фермерських господарств. Ми не зробимо жодного кроку, який призвів би до негативних наслідків. Будемо дискутувати доти, доки все-таки не знайдемо правильного рішення, що дасть можливість відродити на селі фермерський рух і зробити малий та середній бізнес на селі реальністю. Треба думати про те, що село – це люди, отож покращувати умови їх життя; увесь наш агрокомплекс потрібно розвивати. Держава зробила кроки в цьому напрямку, наразі треба перевірити, наскільки адресно прийшла допомога.

– Ще одна реформа, не менш обговорювана серед нашої громадськості, – пенсійна.

– Так, вона передбачає збереження пенсійного віку, збільшення виплат залежно від стажу людини, скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів та подолання дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Безперечно, запропонований Урядом крок – правильний. Він дає відповідь на декілька питань. Перше – збільшення виплат з першого жовтня для дев’яти мільйонів пенсіонерів. Друге – справедливість. Бо зараз немає значення – працював або ні – отримуєш мінімальну виплату. І в такій ситуації – понад 80 відсотків наших пенсіонерів!.. Український парламент має схвалити реформу. І я несу повну відповідальність за її успішність.

– Прокоментуйте перебіг реформування місцевого самоврядування та децентралізацію влади.

– Передача адміністративних і фінансових повноважень на місця, котра запроваджена в 2014 році, надала нові можливості розвитку регіонів, тож неодмінно буде продовжена. Взагалі, успіх реформи не викликає сумнівів! Адже люди бачать результат. Якщо у місті, селищі, об'єднаній територіальній громаді будується садочок, школа, дорога, тротуар, новий ФАП, оновлюється освітлення і громадський транспорт, – все це результат децентралізації.

– Значний резонанс у суспільстві викликає й запровадження медичної реформи, розробленої Міністерством охорони здоров'я спільно з експертами та народними депутатами.

– Зміни у цій сфері відбуватимуться у взаємодії з органами місцевої влади – обережно та виважено. Тож я дякую Верховній Раді України, яка 227 голосами схвалила у першому читанні перші рішення з важливого пакету законопроектів, які стосуються медичної реформи. Запропоновані зміни – не прості, та правильні, очікувані. Хочу всіх заспокоїти: ми впроваджуватимемо реформу спільно – з обласними, міськими, районними, сільськими радами, з об'єднаними територіальними громадами.

Настав час змінювати Україну! Ці зміни відбуваються лише тоді, коли ми приймаємо рішення і несемо за них відповідальність. Іншого шляху немає. Закликаю всіх об’єднатися на цьому шляху!

Записав Сергій Дзюба. «Деснянська правда»

Фото Віктора Кошмала


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/