3 червня 2017 року за ініціативи ветеранів-десантників та за активної підтримки Чернігівської обласної федерації футболу розпочалися масштабні змагання на Кубок «Спілки ветеранів десантників «Північ» з міні-футболу, присвячений Дню високомобільних десантних військ.
У змаганнях візьмуть участь 12 команд з Чернігова, Прилуцького, Ічнянського, Ріпкинського, Борзнянського, Новгород-Сіверського та Талалаївського районів. А представляти команди будуть юнаки від 16 до 20 років.
Мета цього турніру – це, перш за все, об`єднання молоді. І першорядне, щоб вона займалась найголовнішим видом спорту − футболом, — зазначив голова Чернігівської обласної федерації футболу Геннадій Прокопович.
Офіційно відзначатимуть результати призерів під час святкування Дня високомобільних десантних військ на початку серпня. А поки що, з 3 червня по 29 липня, команди з регіонів Чернігівщини виборюватимуть право бути найсильнішим у футболі на спортивному полі головного стадіону обласного центру. Тут щосуботи відбуватимуться суперництва за вихід до фінальних змагань.
До змагань допущені лише аматорські футбольні клуби та команди фізичної культури міст та районів області. І хоча у футбольному турнірі беруть участь юнаки, все продумано по-дорослому. Адже колективи, які займуть призові місця, отримують грошові премії: за І місце – 10 000 грн, 5 тисяч отримає команда за ІІ місце, і 3 тисячі гривень вручать за 3 місце. І, звичайно, на призерів та учасників ігор чекають кубки, вимпели та дипломи.
Але головне, без сумніву, це не гроші та вимпели, а почуття патріотичного обов`язку, особливо знаменно у цей час, коли російсько-терористичні війська загарбали нашу землю і марять поневоленням вільних народів. Тож не дивно, що ініціатором спортивних змагань виступила саме Громадська організація Спілка ветеранів-десантників «Північ». Це відзначив і заступник командувача військ оперативного командування «Північ» полковник Віталій Покотило.
— Особливо потужними в цьому питання є громадська організації воїнів десантників «Північ» і показує, якими потрібно бути справжніми чоловіками, — Віталій Покотило, заступник командувача військ оперативного командування «Північ».
Ветеран-десантник, учасник бойових дій в Афганістані та в зоні АТО, начальник військового шпиталю Володимир Слісаренко подякував організаторам цих змагань і, зокрема, Володимиру Ткачу за взаємозв`язок поколінь і зміцнення патріотичного духу серед молоді.
− У нас в армії, коли ми служили, була взаємоповага, оскільки, коли виходиш на бойові, розумієш, що поряд твій брат. Це життя, яке ми прожили, і я впевнений, що ми з вами покажемо − в нас єдина країна і покажемо це на футбольному полі, поважаючи один одного, — підкреслив голова ГО «Спілка ветеранів-десантників «Північ» Володимир Ткач.
У перший день змагань виборювати шлях до фіналу на поле вийшли кілька команд. Найпершими змагалися між собою команди Талалаївка-Ічня та Ріпки-Борзна. А символічний перший удар м`яча зробили керівник ГО «Спілка ветеранів-десантників «Північ» Володимир Ткач та голова Чернігівської обласної федерації футболу Геннадій Прокопович.