Воскресенье, 1 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Актуально про податок на землю


Плата за землю — обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Якщо громадяни протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності.

Про це та про інші нюанси сплати податку на землю розповідає Олена Бойко — керівник сектору організації роботи Чернігівської обласної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби області.

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі.

Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні громадян.

Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок, а також площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено по м. Чернігову становить 0,5 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а якщо нормативно грошову оцінку не проведено, то з урахуванням індексу споживчих цін за 2016 рік у 2017 році податок за 1 сотку землі в м. Чернігові складе 167,48 гривень (158 грн *1,06 = 167,48 гривень).

Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Слід зазначити, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

Звертаємо увагу, що рішенням Чернігівської міської ради від 29.12.2016 року за №14/VІІ-28 власникам земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яким надавалася субсидія на утримання житла, встановлено пільгу зі сплати земельного податку у розмірі 50 відсотків на весь 2017 рік. При застосуванні пільги при призначенні субсидії розмір податку за 1 сотку землі складає 83,50 гривні.

Базовим податковим періодом для плати за землю є календарний рік.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки, які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Податок за землю громадянами сплачується протягом 60 календарних днів з дня отримання такого податкового повідомлення рішення.

Громадянам слід мати на увазі: якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 Податкового кодексу України. Крім того, на суму несвоєчасно сплаченого податкового зобов’язання нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Податкового кодексу України.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/