Воскресенье, 1 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Час зітре ці імена, залишиться лише запашний запах черемхи і бузку


У селі Кривуша, що в Семенівському районі на Чернігівщині, все залишилося як і раніше, як в самому ранньому моєму дитинстві: квітуча черемха над річкою, заливні луки, верби вздовж насипної дороги.

Волк Михаил-Семеновка (1)Але будинків вже немає й останнього жителя цього села не стало десь в 2010 році. Тільки старий цвинтар нагадує про те, що тут з позаминулого століття жили люди. Старовинні імена на надгробках: Архип, Авдєй, Корній, Діділія...

Волк Михаил-Семеновка (2)Колись тут жили мій прадід Корній Іванович і дід Філімон Корнійович. В кінці цвинтаря — місце поховання п'яти червоноармійців, які загинули тут у 1943-му році: Єрмаков, Крівошляпов, Никифоров, Попов, Іванов, Чарілов.

Волк Михаил-Семеновка (4)

Скоро потоки часу зітруть і ці імена, залишиться лише запашний запах черемхи і бузку навесні ...

Михайло ВОВК, м.Семенівка. фото автора

«Про життя у с. Кривуша є згадки з позаминулого століття. Населений пункт складався з двох вулиць. У селі свого часу був клуб та початкова школа (!), в яку, до речі, вчителі з Семенівки ходили пішки. У селі працювало відділення колгоспу, де наразі з іншим сільськогосподарським виробництвом, розводили велику рогату худобу. Щовечора через село проходив табун коней на нічний випас. Чимало дітей з Семенівки проводили літо в цьому селі у своїх бабусь і дідусів...», — зазначає автор публікації на стоїй сторінці у facebook.

«До 1960 року у Кривуші працювала початкова малокомплектна школа (1-4 класи). У школі працювало два вчителя. Один з них — Іван Булатов ходив пішки з Семенівки. У сільський клуб з с. Іванівка привозили книжки для обміну з бібліотеки, організовували показ кінофільмів», — згадує колишній працівник Семенівського історико-краєзнавчого музею Ганна Юхимівна Писна.

У виданні «Наш край родной, Семеновщина», зазначається: "большой доход помещикам приносили винокуренные заводы: в 1860—1861 годах они работали в селах Галагановка, Орликовка, Карповичи, хуторах Сергеевском, Шевчихе, Кривуше... В 1929 г. в Семеновке был организован колхоз "Энергия, затем еще три колхоза. Впоследствии эти три колхоза объединились в один им. Коминтерна. В этот же период были созданы колхозы «Селянка», «Красная Кривуша», «Ревна», «Новый шлях».

Источник


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/