Пятница, 15 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як на Чернігівщині проходить весняне водопілля


Про розвиток та проходження весняного водопілля 2017 року в басейнах річок Дніпра вище Київського водосховища і Десни вище Києва станом на 21 квітня 2017 року.

Внаслідок аномально теплої погоди в басейнах річок Дніпра та Десни весняні процеси розпочались значно раніше звичайних строків – у третій декаді лютого.

Повністю річки звільнились від льодового покриву у кінці першої — на початку другої декади березня. Сніговий покрив повністю розтанув до 10 березня.

В цей період на малих притоках Десни та Сейму сформувались максимальні рівні води весняної повені, які перевищували передпаводкові рівні на 0,6-0,9 м, і проходили у межах русел.

Пік весняної повені на р. Білоусі біля с. Кошівка спостерігався 2-3 березня з відміткою 309 см над нулем поста.

Березень у басейнах Дніпра та Десни був теплим (середня за місяць температура повітря була на 6о вищою за норму) та з дефіцитом опадів.

До кінця березня продовжувався повільний розвиток водопілля на великих річках області, формування максимальних рівнів води розпочалось на початку квітня.

Дані про значення максимальних рівнів води повені 2017 р. та строки їх проходження по гідрологічних постах Чернігівського ЦГМ наведені нижче у таблиці:

водопілляВ цілому під час повені 2017 року максимальні рівні води були нижчими за середньобагаторічні значення: на р. Дніпрі – на 0,9-1,4 м; на р. Десні – на 1,6-2,7 м; на р. Снові та р. Сеймі – на 0,9-1,0 м.

Вода знаходилась у межах русел, спостерігалось лише незначне перевищення відміток заплави у створі гідрологічного поста на р. Снові біля м. Сновськ (на 23 см).

Станом на 21.04.2017 року на річках області спостерігається спад рівнів води з добовою інтенсивністю 1-4 см.

З 22.04.2017 р. дані про рівні води на гідрологічних постах Чернігівського ЦГМ можна отримувати за телефоном 4-50-72 (з 9-00 до 17-00 у робочі дні) та за телефоном 66-70-09 у вихідні та святкові дні.

Руслан ОВСЄЄНКО, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології

На фото: річка Сейм — розлив у 2003 році


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/