Понедельник, 2 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівські депутати НЕ ухвалити «морально–етичний» документ


Більшість представників найбільшої фракції Чернігівської міської ради «Наш край» не проголосували за впровадження Етичного кодексу для депутатів. Також не підтримали рішення більшість депутатів від Радикальної Партії Ляшка, «Опозиційного блоку», окремі представники фракції «Батьківщина» та БПП. А міський голова Владислав Атрошенко взагалі вийшов із зали.

Тож, у підсумку лише 17 голосів «за» з необхідного мінімуму в 22 – такі результати голосування за проект Етичного кодексу для депутатів та міського голови Чернігова на 14 сесії 29 грудня 2016 року.

Водночас, такі фракції як «Самопоміч», «Демальянс» та більшість з «Батьківщини» підтримали пропозицію запровадити Етичний кодекс в стінах Чернігівської міської ради.

Про це повідомили нашому виданню у прес-службі Чернігівської обласної громадської організації «Центр політичних студій та аналітики».

Нагадаємо, відповідний проект рішення був ініційований низкою громадських організацій. За дорученням міського голови протягом кількох місяців громадські активісти разом з юридичним відділом міської ради розробляли проект Етичного кодексу. До участі в напрацюванні проекту також запрошувалися представники всіх депутатських фракцій міської ради.

Ідея закладена в проекті Етичного кодексу досить проста – ухвалити документ, який би закріплював морально –етичні та антикорупційні стандарти поведінки депутатів та міського голови Чернігова, виходячи з чинного законодавства та загальних суспільних норм. Також, пропонувалося надати існуючій постійній регламентній комісії ради повноваження розглядати питання порушення депутатами етичних норм та принципів. Проект Етичного Кодексу був розроблений у відповідності до ЗУ “Про місцеве самоврядування”, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, ЗУ “Про запобігання корупції”, а також методичних рекомендацій НАЗК

В негативному голосуванні визначальною також стала позиція самих членів постійної комісії з питань регламенту. Вони просто побоялися брати на себе відповідальність за оцінку роботи своїх колег, як це передбачав проект Етичного кодексу.

Так голова цієї постійної комісії представник фракції «Наш край» Максим Черненок, неодноразово заявляв, що не може брати на себе таку відповідальність. Категорично проти була й інший член комісії Жанна Шерстюк від «радикалів», не підтримали проект рішення також члени комісії Микола Носко («Наш край») та Регіна Гусак (БПП).

Частина депутатів поступила зовсім хитро – просто повиймали картки для голосування і тому їх немає в списку тих хто не голосував. Так поступили, зокрема, депутати від партії «Опозиційний блок».

Додамо, що подібні кодекси (норми, стандарти) діють у багатьох країнах світу, допомагаючи суспільству контролювати дії обранців та посадовців, підвищуючи прозорість та довіру до місцевої влади, зменшуючи корупційні ризики та посилюючи персональну відповідальність представників самоврядування. В Україні, на центральному рівні, поки що, не існує жодного документу, який би визначав поведінкові норми виборних посадовців. Хоча, саме від дій, вчинків, манер депутата/мера залежить їх подальша діяльність на посаді. Водночас, таку практику запроваджують місцеві ради. Так, з 2015 року подібний Етичний кодекс був ухвалений Київською міською радою, а нещодавно Менська міська рада на Чернігівщині також проголосувала за цей проект.

Кампанія з імплементації Етичних кодексів та створення Етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади. Наразі кампанія охоплює 16 органів місцевої влади, серед яких 4 в Чернігівській області.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/