Понедельник, 2 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

В Україні збільшаться площі природно-заповідного фонду вдвічі


11 січня – День заповідників і національних парків.

Заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне. Заповідники є найвищою формою охорони природи в нашій державі.

Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

Всього у світі створено більш як 11 тис. заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку.

День заповідників і національних парків – офіційне свято, у світі почали вперше відзначати в 1997 році з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи... Ця дата святкується щорічно 11 січня (наказ про створення першого Баргузинського заповідника, на території сучасної Республіки Бурятії, що знаходиться в Росії, було підписано 29 грудня 1916 року, а за новим стилем – 11 січня). Це був державний заповідник, метою якого стало збереження популяції баргузинського соболя та інших тварин на Байкалі. В більшості країн створення особливо охоронюваних природних територій (ООПТ) є традиційною та ефективною формою природоохоронної діяльності.

Перший заповідник на території сучасної України був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це, до речі, був і перший заповідник в Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район Львівської області) та одержав назву «Пам’ятка Пеняцька».

Спеціально уповноваженим органом державного управління в галузі організації, охорони та використання природно-заповідного фонду є Міністерство охорони навколишнього природного середовища України. При ньому в 2001 р. створено урядовий орган – Державну службу заповідної справи. На сьогодні вже розроблено програму розвитку заповідної справи до 2020 року, якою передбачається збільшення площі природно-заповідного фонду вдвічі, що дозволить довести показник заповідання до середньоєвропейського.

Володимир Свердлов, директор РЛП «Ялівщина»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/