Понедельник, 2 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Хто крайній у черзі на житло для військових?


Поліпшення житлових умов нині потребують понад 44 тисячі військовослужбовців ЗС України. Проблема безквартир’я у війську й надалі залишається однією з найгостріших проблем.

Таку проблему висвітлює Центральний друкований орган Міністерства оборони України «Народна армія».

Розміри грошового забезпечення наших військовослужбовців, на жаль, ще далекі від вартості квадратних метрів квартир в Україні. Тому наші військові не можуть, як їхні колеги в багатьох країнах світу, придбати пристойне житло. Вони багато років чекають його від держави, яка їм, принаймні на папері, гарантує таке право.

Через ведення бойових дій на Сході України зросла чисельність війська, а заразом побільшало тих, хто сподівається на новосілля.

За інформацією, наданою Головним квартирно-експлуатаційним управлінням Збройних Сил України, сьогодні в черзі на житло у Збройних Силах перебувають понад 44 тисячі сімей військовослужбовців, серед них 10 тисяч учасників бойових дій та 600 інвалідів 1 та 2 груп. Цьогоріч розподілено 1040 квартир, з яких 523 — службові помешкання, 517 — постійне житло.

У 2016-му з фондів оборонного відомства вдалося забезпечити квартирами 345 сімей учасників АТО. Протягом усього часу проведення антитерористичної операції з фондів оборонного відомства житло отримали 684 учасники АТО, серед них 39 військовослужбовців, які зазнали важких поранень.

Одним із тих, кому пощастило отримати бажане житло, став Ігор Миколайович, офіцер Збройних Сил, учасник АТО. Він — один із новоселів новенького будинку житлового комплексу «Софія Київська», розташованого на Софіївській Борщагівці, що на околицях Києва.

— Отримати власне житло, тим більше тут, де сучасні, якісні квартири та хороша інфраструктура, — велика радість. Жодних нарікань на будівельників. У дворах — чисто і затишно, хоча будівництво комплексу ще не завершене. Продовольчі магазини, перукарні, аптеки — все поруч. Та й транспортна розв’язка зручна, — розповів офіцер, який нещодавно відсвяткував новосілля.

На жаль, і цьогоріч військові не мали нагоди масово відзначати новосілля, адже, нагадаю, розподілено лише трохи більше тисячі квартир.

Окрім того, за інформацією представника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України, до кінця року 404 сім’ям планується виплатити грошову компенсацію за неотримане житло у сумі 154,2 млн гривень.

Перерозподіл коштів для отримання грошової компенсації по військових гарнізонах визначають пропорційно до кількості осіб, які стоять на обліку в різних регіонах України. Проте і тут не без проблем.

— Постановою КМУ №193 компенсація вартості квадратного метра житла, наприклад, для Тернополя, визначена у розмірі 7401 гривня, тоді як мінімальний розмір відповідно до показників Мінрегіонбуду — понад 10 тисяч гривень, — пояснює Віктор Юзьков, ветеран «Спілки ветеранів Тернополя». Віктор розповідає, що спілка зверталася до всіх місцевих будівельних компаній. Жодна, крім ТОВ «Добробуд», не хоче будувати житло для військових, навіть по 10 тис. грн за 1 кв. м. Мінімальна сума за квадратний метр — 12–13 тис. грн. Тому ветерани й звернулися до керівництва держави з проханням визначити ціну за 1 кв. м. для Тернополя хоча б у розмірі 10615,5 грн.

Обговорюючи вирішення питання безквартир’я у війську, слід зазначити, що ті офіцерські сім’ї, які ще чекають на власний дах над головою, можуть отримувати кошти за піднайом. До речі, поточного року грошову компенсацію за піднайом житлових приміщень отримали 13,1 тис. сімей військовослужбовців у сумі 266,1 млн гривень.

Навіть в умовах жорсткої економії держава намагається докладати зусиль, щоби проблема безквартир’я серед військовослужбовців не загострювалася ще більше. Торік у військовому бюджеті на будівництво, закупівлю квартир та виплату грошової компенсації для захисників було виділено близько 940,6 млн гривень. 2016 року — 687,32 млн гривень. На наступний рік на розв’язання проблеми безквартир’я заплановано видатки у сумі 751,02 млн гривень.

Розмір поточного фінансування наводить на думку, що отримання житла для більшості родин військовослужбовців є дуже далекою перспективою. Потрібні нові механізми.

За словами Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака, чинна система забезпечення військовослужбовців житлом малоефективна і потребує змін. Те, що в оборонному відомстві розуміють проблематику і відкрито говорять про неї, дає привід сподіватися на краще.

У липні цього року стартував проект із реформування системи забезпечення житлом військовослужбовців. Його реалізовує Офіс реформ Міністерства оборони України, до якого залучені і фахівці Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України. Про можливі нові підходи вирішення квартирного питання у війську читайте у наступних номерах газети «Народна армія».

Фото: Житловий комплекс «Софія Київська» на околицях Києва, де цьогоріч військовим розподілено житло


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/