На перших у Чернігові комунальних земельних торгах придбане право оренди ділянки під об’єкт торгівлі.
16 грудня в Чернігівській міській раді відбувся перший в нашому місті аукціон щодо земельної ділянки комунальної власності. Продавалося право оренди земельної ділянки в районі Масанів (за адресою м.Чернігів,вул.Незалежності, біля будинку № 46). Площа ділянки — 0,1271 га; кадастровий номер: 7410100000:01:010:0152. Цільове призначення — для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
За право ореди цієї ділянки змагалися 2 учасники, кожен з яких попередньо сплатив реєстраційний та гарантійний внески та зареєструвався як учасник земельних торгів.
Сумою, яку вони підвищували, був розмір річної орендної плати (без ПДВ). На старті він дорівнював 9 484 грн. Це 4% від нормативно-грошової оцінки цієї земельної ділянки (а вона становить 237 105 тис грн). Тобто це той розмір орендної плати, який при використанні землі для комерційних цілей орендарю нараховувався би без аукціону, за спеціальною методикою таких розрахунків.
У результаті двох кроків аукціону сума виросла до 9 672 грн.Переможцем став чернігівець Дмитро Хоменко. Після аукціону він розповів журналістам, що земельну ділянку в оренду бере вперше. Дізнався про таку можливість з офіційного сайту. Уся процедура участі була зручною, швидкою і прозорою, без «підводних каменів». Ціну він вважає невисокою, особливо якщо сплачувати її потім протягом року. На ділянці хоче звести торговий центр.
Попри те, що ціна оренди в результаті аукціону зросла несуттєво, це перший досвід проведення земельних торгів на теренах Чернігова.
- Мені як чернігівцю імпонує те, що в місті відбувається перехід до більш сучасних методів розпорядження землею, — прокоментував торги начальник міського управління земельних ресурсів Олександр Пінчук. – Звичайно, ціна могла би бути вищою, але позитив у тому, що відбувся початок цієї діяльності. Я маю підстави сподіватися, що на майбутньому аукціоні, який планується в січні, активність вже буде більшою. Там буде визначатися право оренди на 3 земельні ділянки, затверджені міською радою на минулій сесії. І є більше людей, які в них зацікавлені, тобто буде більше учасників.
Також начальник профільного управління розповів про вигоди від проведення земельних аукціонів для міста і для покупців. Місто отримує більше коштів, а також прозорий ринковий механізм розпорядження землею, запровадження якого підтримує більшість громадян. Покупці теж отримують рівні для всіх умови, а також звільняються від необхідності готувати спеціальну документацію. Відповідно до законодавства, комплекс робіт з підготовки ділянки до продажу – розробку проекту землеустрою, його погодження з усіма відповідними службами, одержання кадастрового номеру та нормативно-грошової оцінки – проводить замовник торгів, тобто в даному випадку – міське управління земельних ресурсів.