Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Мереживна виставка паперового декору відкрилася у Ніжині


Що можна зробити зі звичайнісінького паперу? Мабуть, сніжинку, листівку. А можна «намалювати» дивовижну картину, вимережану витонченими візерунками. Ось такими роботами і прикрасила абонемент Ніжинської центральної міської бібліотеки ім. М. Гоголя майстриня Тетяна Олександрівна Рожовець.

merezhevyj-svit-1Її виставка картин-витинанок «Мереживо фантазії» стала центром уваги користувачів бібліотеки. Молодь постійно фотографує смартфоном роботи, що сподобалися. Взагалі, у Тетяни більше 170 витинанок. Створює вона їх лише два роки, сидячи вдома з дитиною. В Інтернеті багато варіантів для творчості. Тетяна закінчила Київський технологічний інститут харчової промисловості. Отже, добре готує і захоплюється мистецтвом. Це її перша персональна виставка. Вдома, на стіні, висять роботи, з яких почалося її захоплення витинанкою. Сама перша витинанка-трійка тигрів. Майстрині подобаються дикі родичі домашньої кішки. Якщо говорити про сам процес створення витинанки, то Тетяна Олександрівна замість ножиць користується спеціальним гострим ножем. Сюжетні витинанки вирізує на залізному листі. Вони у неї двошарові: лист одного кольору накладається на інший. Використовує вона і витинанку-аплікацію, «витинальну графіку». Сюжети тут різноманітні. Подобається тема материнства, кохання, смішні звіринки, символічні образи. Все це є на виставці «Мереживо фантазії». Одна картина-витинанка займає біля часу роботи. Все залежить від деталей, з яких складається процес. Приваблює легкість і швидкість у виготовленні картинки. Головна роль належить контурно-силуетній формі, яка формує особливий колорит і неповторність кожної витинанки. Кажуть, що побут «з’їдає» творчість. Та все залежить від людини.

merezhevyj-svit-3Донедавна витинанки вважали атрибутом міщанського побуту. Але ні вишивка, ні килими чи картини не здатні замінити паперовий декор, просту своєрідність витинанок. Роздивіться уважно картини-витинанки, в яких ритмічна виразність візерунка, лаконізм та своєрідне силуетне вирішення теми. Витинанки для окраси приміщення згадували у своїх творах ще Г. Квітка- Основ’яненко, М. Коцюбинський, Б. Грінченко, І. Франко. У сучасному житті витинанка є видом декоративно-ужиткового мистецтва. Споглядаючи виставку Тетяни Рожовець, починаєшь розуміти, що за допомогою «інструменту» з паперу можна вирізати все, аби вистачило терпіння й творчого запалу. Художній хист та вправність рук здатні творити шедеври. Виставка «Мереживо фантазії» приємно вражає новими сюжетами. Усі охочі ніжинці можуть поринути у неймовірний світ витинанкового чуда й на власні очі переконатися, яку красу створює нова ніжинська майстриня Тетяна Олександрівна Рожовець.

merezhevyj-svit-2

merezhevyj-svit-4

merezhevyj-svit-5

merezhevyj-svit-6

merezhevyj-svit-7

merezhevyj-svit-8

merezhevyj-svit-9

merezhevyj-svit-10

merezhevyj-svit-11

merezhevyj-svit-12

merezhevyj-svit-13

merezhevyj-svit-14

merezhevyj-svit-15

merezhevyj-svit-16

merezhevyj-svit-17

merezhevyj-svit-18

merezhevyj-svit-19

merezhevyj-svit-20

merezhevyj-svit-21

merezhevyj-svit-22

Наталія Старінко, бібліотекар, м. Ніжин


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/