Четверг, 28 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівщина — середнячок в соціально-економічному розвитку регіонів


Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оприлюднило результати аналізу соціально-економічного розвитку регіонів України за підсумками першого півріччя поточного року. Його короткий виклад (Аналіз стану соціально-економічного розвитку Чернігівської області за січень-червень 2016 року) подається нижче. А поки що ознайомтеся з коротким коментарем щодо такого результату першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича.

І хоча від загального рейтингу у Міністерстві відмовились, оцінка розвитку Чернігівщини за окремими напрямами засвідчує наявність позитивної динаміки, яка забезпечує області місце у середині рейтингу.

Леонід Сахневич:Сахневич

Почнемо з приємного. За індексом промислового виробництва у січні-червні поточного року область посідає другу сходинку в державі. Такого результату вдалося досягти завдяки збільшенню випуску продукції на підприємствах машинобудування та металургії, харчової, легкої та хімічної промисловості, підприємствах енергопостачання.

Дещо гірше за рейтингом, але з дуже непоганими показниками спрацювали аграрії: область має 9 місце в Україні за обсягами сільгоспвиробництва. Ці обсяги порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли у 17 районах. У цілому на Чернігівщині стали більше виробляти молока та яєць, наростили поголів’я ВРХ та свиней, одержали гарний врожай зернових.

Збільшення валового виробництва сільгосппродукції вимагає введення в експлуатацію нових виробничих об’єктів та переоснащення тих, що вже діють. Така робота в області також проводиться.

Ще один напрямок, де нам вдалося досягти змін на краще — енергозбереження та енергоефективність. За рівнем оснащення багатоквартирних житлових будинків приладами обліку теплової енергії область — п’ята в Україні, за показником частки домогосподарств, де взяли кредити на термоізоляцію будинків та інші заходи енергозбереження — четверта. Це один з прикладів результативної системної співпраці держави з теплопостачальниками та споживачами енергії.

Проте чимало існує в регіоні проблем, які нам не вдалося розв’язати або які вирішуються надто повільно. Наприклад, занизькими є темпи виконання будівельних робіт. І хоч ситуація в цій галузі поліпшується, хотілось би, щоб це відбувалося швидше.

Крім того, дуже відчувається в області дефіцит інвестицій. Попри те, що за темпами їх зростання маємо цілком пристойний результат — 7-8 місце в державі, обсяги капіталовкладень мають бути більшими, адже саме вони визначають наступний етап розвитку підприємства чи галузі в цілому. Ми активно працюємо у цьому напрямі.

Вкладають кошти у власний розвиток і підприємства області. Так, тільки цього року у Бахмацькому районі відкрито цех з переробки молока та виготовлення сиру, а в Козелецькому — з переробки відходів від деревообробки та з виробництва хлібобулочних виробів.

Це, своєю чергою, має вплинути і на збільшення зайнятості населення, і на зростання рівня зарплати. Цифри, які існують в області на сьогодні, нас не задовольняють. Тому докладемо всіх зусиль, щоб їх покращити. Вважаю, що Чернігівщина того варта і має для цього потенціал.

ЕкономікаАналіз стану соціально-економічного розвитку Чернігівської області за січень-червень 2016 року

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики» Мінрегіон здійснив оцінку соціально-економічного розвитку регіонів України за підсумками І півріччя 2016 року.

Оцінка здійснена за 25 показниками, що характеризують ситуацію за 6 напрямами в різних сферах соціально-економічного розвитку регіонів (економічна ефективність, інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця, фінансова самодостатність, ефективність ринку праці, розвиток інфраструктури, відновлювальна енергетика та енергоефективність). Проведено ранжування регіонів за кожним напрямом оцінки.

За напрямом «Економічна ефективність» у І півріччі 2016 року Чернігівщина залишилась на рівні І кварталу поточного року, зайнявши 18 місце.

За даним напрямом регіон характеризувався такими позитивними тенденціями:

— зростання обсягів виробництва промислової продукції на 12% — 2 місце (по Україні – на 2%);

— обсяги виробництва валової продукції сільського господарства у розрахунку на одну особу сільського населення в порівнянні з минулим роком збільшились на 3,2% і склали 3141 гривню — 11 місце (по Україні — 3067 гривень).

Щоб збільшити зображення — клікніть на ньому

За напрямом «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» область покращила загальний результат на 5 позицій, зайнявши 13 місце (І квартал 2016 року – 18 місце).

За даним напрямом Чернігівщина характеризувалася такими позитивними тенденціями:

— збільшення надходження капітальних інвестицій на 37%- 10 місце (по Україні — на 9,6%);

— зростання обсягу прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), залучених в економіку області, до початку року на 1,4% — 7-8 місця (по Україні — на 5,4%).

Щоб збільшити зображення — клікніть на ньому

За напрямом «Фінансова самодостатність» область зайняла 13 місце (І квартал 2016 року – 10 місце).

Зокрема, доходи місцевих бюджетів (без трансфертів) зросли по відношенню до відповідного минулорічного показника на 53,4% — 7 місце (у середньому по Україні цей показник збільшився на 48,4%).

При цьому обсяг доходів місцевих бюджетів, що припадає на одного мешканця області, склав 1400 гривень, що відповідає регіонам, які займають середню позицію в рейтингу.

Щоб збільшити зображення — клікніть на ньому

За напрямом «Ефективність ринку праці» Чернігівщина зайняла 18 місце (І квартал 2016 року – 16 місце).

Це спричинено зменшенням рівня зайнятості населення на 1,3 відсоткового пункта — за підсумками січня-березня 2016 року цей показник склав 53,4% (у січні-березні 2015 року – 54,7%).

Щоб збільшити зображення — клікніть на ньому

За напрямом «Розвиток інфраструктури» Чернігівщина покращила загальний результат на 3 позиції, зайнявши 19 місце (І квартал 2016 року – 22 місце).

За цим напрямом у регіоні позитивним результатом є темп зростання обсягу прийнятого в експлуатацію житла на 4,8%; по Україні, навпаки, спостерігалося уповільнення темпів скорочення обсягу прийнятого в експлуатацію житла до 0,7%.

Щоб збільшити зображення — клікніть на ньому

За напрямом «Відновлювана енергетика та енергоефективність» регіон залишився на рівні І кварталу поточного року, зайнявши 11 місце.

За підсумками І півріччя поточного року частка оснащення багатоквартирних житлових будинків побудинковими приладами обліку теплової енергії зросла до 67,7% — 5 місце (по Україні — 59,2%). Також в області активно працюють механізми підтримки заходів з енергоефективності в житловому секторі за рахунок коштів державного бюджету (у тому числі за співфінансування з місцевих бюджетів). За часткою домогосподарств, які уклали кредитні договори в їх рамках, область посідає 4 місце.

Щоб збільшити зображення — клікніть на ньому


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/