Суббота, 16 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Способи полювання на пернату дичину


Згідно закону України «Про мисливське господарство та полювання», на всіх дозволених для відстрілу місцевих і перелітних птахів дозволяється з першої суботи серпня по листопад включно.

Найпоширенішим масовим полюванням на Україні є полювання на різні види диких качок. Для того, щоб полювання на качок було вдалим, потрібно заздалегідь потурбуватись про місце полювання, підібрати відповідне угіддя, де є достатня кількість боліт, заболочених старих річищ або мілководь великих штучних водойм, завчасно оформити відстрільну картку.

На день відкриття сезону полювання найпоширеніші місцеві види качок на Україні — крижень і чирок-трікунець — майже всі вже «на крилі», тобто, і молодняк здатний добре літати.

полювання 1Стріляти молодих качок, що не літають, — це ганебний вчинок, і про це треба всім і завжди пам’ятати. Лише вдалий постріл по летючій качці може дати спортивну насолоду, він надовго запам’ятовується не тільки молодому мисливцю; про нього згадують біля вечірнього багаття і серед мисливців, що полюють не один десяток років.

Найдобутливіше полювання на качок — це полювання бродовим способом або з підходу. При цьому способі полювання мисливець повинен мати легкий одяг, на ногах неважке взуття, на голові бриль або кашкет з козирком від сонця. Патронташ підвішується через плече якомога вище, щоб під час броду не намокли патрони. Якщо болото широке, бродом йдуть кілька мисливців, якщо вузьке -один мисливець, інші можуть іти з боків, по сухому.

полювання 4У дощове літо найкращими місцями для полювання на качок є затоплені водою заплавні луки з рівним і твердим дном — глибиною до 0,5 м. Якщо такі луки починають підсихати,

то залишається багато невеликих дзеркалець води, ковбань, на яких можна стріляти качок з підходу.

Наближаючись до водойми, вкритої ряскою, можна заздалегідь визначити наявність качок по стежечках чистої води, що їх зробив качиний виводок в рясці, а також якщо на купинах або в прим’ятій траві на березі є качине пір’я.

полювання 5Якщо болота або заплави річок глибокі, застосовують полювання з під’їзду на човні, де один мисливець веслує, а другий сидить спереду з рушницею напоготові. Для цього використовуються плоскодонні човни з широким днищем, щоб були стійкішими на воді. Пливти краще проти вітру вздовж очеретів чи рогози. Якщо після пострілу падає підранок, краще негайно ж зробити другий постріл, бо він, особливо крижень, впірне і його потім важко знайти. Для цього виду полювання краще використовувати дріб № 5-6.

Качки рідко проводять день і ніч на одному й тому ж місці. Ввечері вони регулярно перелітають на місця годівлі, а вранці повертаються на дньовку.

полювання 6Пізніше, у вересні — жовтні, коли качки відлітають на південь, вони також зупиняються у нас на відпочинок і годівлю. Відпочивають у важкодоступних болотах, на відкритих водоймах, а на ніч летять або на поля, або на мілкі болота на годівлю. Це й використовується під час організації осінніх полювань на перельотах.

полювання 7Основною умовою успіху такого полювання є правильний вибір місця перельотів, для цього треба вести спостереження протягом кількох світанків і старанно маскуватися. Будувати маскувальний курінь слід з місцевих матеріалів: лози, очерету, рогози тощо. Курінь треба влаштовувати з таким розрахунком, щоб збиті качки падали або на чисту воду, або на берег, де немає густих чагарників чи очерету. На відкритих піщаних косах можна викопати яму, де і замаскуватися.

полювання 8Полюючи на осінніх перельотах, нерідко використовують підсадну качку, яку висаджують на воду біля куреня, а на відстані 20 м розставляють по воді вирізані з дерева або гумові чучела різних качок. Якщо немає підсадної качки, то використовують вабик, яким подають голос качкам, що летять, наближаючись до куреня.

полювання 11В зв’язку з тим, що полювання на перельотах проводиться перед заходом сонця і вранці, його можна комбінувати з бродовим полюванням вдень. А найкраще день використовувати на рибалку, а вечір і ранок на полювання. Полювання на водоплавну дичину нагоном з моторних човнів категорично заборонено як особливо винищувальне, що належить до браконьєрських. Під час полювання на качок стріляють й інші види водно-болотних птахів: лисок, бекасів та інших куликів, але полювання на них без собаки малодобутливе.

Микола ТИЩЕНКО. Фото автора


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/