Понедельник, 25 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як справи у військовому держлісгоспі Чернігівщини


У лютому 2014 року до Чернігівського ОУЛМГ було приєднано військовий лісгосп.

Державне підприємство «Остерський військовий лісгосп» створювалося у 1950 році — на базі лісів Остерської та Карпилівської лісових дач площею 10 452 га. У цей же час проведено й перше лісовпорядкування.

А у 1957-­1958 р. р. до площі військового лісогосподарського підприємства ще включено 10 486 га лісів суміжних землекористувачів.

У 2015 році було проведено базове лісовпорядкування, після якого площа лісгоспу залишилася незмінною, а саме 16 617 га.

Вкрита лісом площа становить 13 206,5 га. Поділ вкритих лісовою рослинністю земель за переважаючими породами такий: сосна — 75,9%, береза — 10,3%, вільха — 10,8%, інші — 3%.

Слід відмітити, що територія цього лісового господарства не поділена на лісництва, а складається з 5 майстерських лісогосподарських дільниць. Кількість лісових кварталів становить 344 одиниці. Середня площа лісового кварталу дорівнює 48 га.

Зазначимо, що ДП «Остерський військовий лісгосп» є одним з найбільших підприємств та платників податків у Козелецькому районі.

Нині його очолює досвідчений лісівник Валентин Судак, який двадцять років пропрацював головним лісничим Остерського держлісгоспу. Він народився у старовинному селі Моровськ, з дитинства знає навколишні ліси, тож і професію собі обрав лісівничу. Після навчання в Українській сільськогосподарській академії Валентин Судак повернувся до рідного краю.

Нині новий керівник впроваджує на підприємстві все краще з колишнього місця своєї роботи — Остерського держлісгоспу.

Найголовніше, велика увага приділяється пожежній безпеці лісів. Адже неподалік постійно проводяться військові навчання, тому нерідко виникають лісові пожежі. А Валентин Судак кілька років тому ліквідовував пожежу у Косачівському лісництві, яка завдала лісам Остерщини значної шкоди. І досі відчуває гіркий досвід тієї лісової біди.

Два роки тому у військовому держлісгоспі було встановлено камеру відеоспостереження. Біля контори підприємства побудовано 50­метрову вежу, що дозволить з’єднати оглядові радіуси з сусідніми спостережними вежами сумісних лісокористувачів. Варто додати, що завершена й комплектація пожежного інвентаря. Також встановлена наглядна агітація на протипожежну тематику та перекриті другорядні дороги.

У минулому році обсяг лісовідновлення у ДП «Остерський військовий лісгосп» становив 179,9 га. Догляд за лісовими культурами проведено на площі 158,9 га з них механізовано 110,5 га.

Плановий показник лісовідновлення у 2016 році — 150,0 га. Навесні висаджено лісові культури на площі 190,9 га.

Підприємство має два лісові розсадники. Збудовані також три короби для вирощування посадкового матеріалу. Збудовано дві теплиці для вирощування сіянців сосни звичайної у закритому ґрунті. Вирощується садивно­декоративний матеріал.

У військовому держлісгоспі, завдяки умільцям­раціоналізаторам, на електрокарі є пристрій, що безперебійно й швидко завантажує ліс­кругляк у контейнери. Валентин Судак запозичив це «ноу­хау» і для військового лісогосподарського підприємства. Тут теж було споруджено рампу для механічного завантаження лісу­кругляку.

Військовий держлісгосп розташований далеко від залізниці, тому його керівництво активно співпрацює із замовниками, автоперевізниками. І замовників вистачає, тому що за 65 км — Київ. А у будівельників і переробників столиці користується значним попитом сосна.

Якщо у 2015 році продукції реалізовано на суму 21 млн. 380 тис. грн., то вже на травень цього року — на 11 млн. 486 тис. грн.

У колективі постійно йде пошук нових можливостей для нарощування виробничих потужностей, переробки деревини. Бо це, як мовиться, свіжа копійка в касу лісогосподарського підприємства, нові робочі місця, більш дбайливе використання лісових ресурсів. Такий пошук — свідчення постійних турбот про неоціненний зелений скарб передовсім керівника держлісгоспу Валентина Павловича Судака, котрий невтомно запроваджує в повсякденну практику господарювання ідеологію економного витрачання сировини як безпосередньо на лісових масивах, так і в цехах переробки деревини.

І от сьогодні  в оновленому цеху деревообробки  відкрили нову лінію з переробки низькоякісної деревини. Обладнання на цій лінії виключно вітчизняного виробництва.

Задля примноження виробничих потужностей лісгосп придбав і два причепи­лісовози з гідроманіпуляторами. А ще один гідроманіпулятор змонтували на шасі автомобіля ЗІЛ­131, переобладнавши двигун останнього на дизельне пальне, що також посилить режим економії і ресурсів, і коштів. А загалом усе технічне оновлення стало можливим завдяки зусиллям колективу, який живе і трудиться як одна дружна  родина, долаючи у трудових звершеннях висоту за висотою, наповнюючи лише добрими надіями кожний трудовий день. Серед таких працівників і верстатники нової лінії переробки деревини  Володимир Шевченко, Олександр Хоменко, Андрій Крикун, Євген Хицюк та багато інших працівників лісгоспу з усіх  дільниць.

Напередодні нового року урочисто відкрито і освячено  і новий рекреаційний пункт на лісовому кордоні ДП «Остерський військовий лісгосп».

Слід зазначити, що це вже другий рекреаційний пункт у лісгоспі, укомплектований усім необхідним для мисливців та гостей — і мангалами, і затишними альтанками, й іншими зручностями. Вони немов запрошують  усіх, хто звертає на лісову дорогу, щоб помилувалися нев’янучою красою, прилучилися до полювання, до збору різноманітних дарів лісу.

Микола Тищенко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/