Головний лікар клініки «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України», Заслужений лікар України Любов Слєпова вважає, що питання корупції в медицині є роздутим і надуманим.
Про це вона сказала в Чернігові під час круглого столу «Страхова чи «безкоштовна»? Кому непотрібна вакцинація дітей?», який організував «Антикорупційний Рух» у Чернігівській області Валентина Наливайченка.
Вона підкреслила, що в не реформованій медицині багато недоліків, але вони більше організаційні і відносяться до компетенції держави, а не рядового лікаря.
За її словами, медицина кинута напризволяще з мізерним фінансуванням, відсутністю високого технологічного медичного оснащення та відсутністю закону про медичне страхування, який одержав пролежні у Верховній Раді.
На цьому фоні люди часто думають, що в їх злиденному існуванні та поганому здоров’ї винні лікарі, а не політики.
Вона наводила багато прикладів, в тому числі з відсутністю вакцин від сказу в Україні та інших вакцин для дітей.
«Медицина повинна бути для людини!» − сказала Любов Слєпова. Вона також наголосила на тому, що необхідно підняти престиж професії лікаря.
Голова «Антикорупційного Руху Валентина Наливайченка» в області Оксана Голубова розповіла про проведену в Чернігові акцію «Не беру і не даю хабарів!» в медичних закладах. Активісти відвідали міське управління охорони здоров’я, Чернігівську обласну та міську лікарню № 2 та пологовий будинок. В міській лікарні № 2 керівництво надало змогу активістам ознайомитися з можливостями медичного закладу.
Провізор Дмитро Железняк розповів про неякісні препарати, які з’являються на провізорському ринку. Суть у тому, що ці ліки містять лікуючу речовину, але часто не мають доказів, тобто випробувань їхньої ефективності. На його думку страхова медицина, як в інших країнах, припинить шлях таким препаратам, бо страхові компаніях будуть зацікавлені в ефективному лікуванні. Інакше компанії викидатимуть гроші на вітер.
Представник «Антикорупційного Руху Валентина Наливайченка» Анна Коваленко сказала, що медики повинні відчувати «ніжний подих турботи» держави.
А головний педіатр Чернігівської обласної дитячої лікарні Людмила Кривець розповіла проблеми дитячої вакцинації проти таких хвороб, як кір, краснуха, коклюш, туберкульоз.
Особливо небезпечна ситуація з відсутністю вакцини від сказу. В Україні нема вакцини від сказу! А тим часом на Козелеччині дитину покусав скажений кіт, в Чернігові – пес. Батьки дітей їздять за вакциною в Білорусь.
Заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернігівського базового медичного коледжу Вікторія Рибальченко розповіла про виховання молодих медичних спеціалістів.
Любов Слєпова: «Медицина кинута напризволяще. Нема навіть вакцини від сказу»
Вона підкреслила, що зараз робиться наголос на тому, щоб кожний молодший медичний працівник умів надати першу медичну допомогу і прийняти пологи.
Ігор Полуян – дитячий лікар, голова громадської організації «Акція Допомоги», наголосив, що бувають ситуації, коли потрібної вакцини для хворого пацієнта в державних або комунальних медичних закладах немає, але така вакцина є в приватних клініках. То ж питання Ігор Полуян резонно запитує: звідкіля ота вакцина взялася у «приватників», якщо все закупляється централізовано?!
Також фахівець навів приклад, коли нещодавно в одній з приватних клінік на Харківщині виявлено 300 тисяч доз вакцини від туберкульозу виробництва Російської Федерації. «З чого ці вакцини зроблені – ми не знаємо, адже вони вироблені в країні, яка є агресором. Тож чим ми прививаємо свої дітей – це дуже серйозно»», − підкреслив Ігор Полуян.
Любов Слєпова: «У злиденному існуванні людей та поганому здоров’ї винні політики, не лікарі»
Під час круглого столу виникла дискусія між головою громадської організації «Акція Допомоги» Ігорем Полуяном і фаховими лікарями та науковцем після його доповіді «Щеплення, вакцинація».
Лікарі наголосили: у більшості цивілізованих країн питання щеплень навіть не обговорюється з батьками, бо щеплення там обов’язкове.
Любов Слєпова відповіла на запитання журналістів.
Детальніше — у ВІДЕО