Оперативні втручання надвисокого класу здійснені у Чернігівському обласному онкологічному диспансері.
У Чернігівському обласному онкологічному диспансері 18 квітня стартували курси з підвищення кваліфікаційного рівня фахівців. Триватимуть вони впродовж місяця. Разом із лікарями онкодиспансеру свій професійний досвід планують підвищити 28 лікарів Чернігівщини. У межах заходу відбуваються профільні лекції та майстер-класи з оперативних втручань надвисокого класу.
Цими днями – 18 та 19 квітня – в онкодиспансері вже здійснено дві операції резекції пухлин на нирці та проведена радикальна простатектомія – видалення передміхурової залози (простати). Такі оперативні втручання відносяться до розряду органозберігаючих – видаляється лише пухлина, а отже виключається інвалідизація пацієнта. Операції на нирках виконано жінці 1946 року народження та чоловікові 1957-го, простатектомія – пацієнту 1951 року народження.
Оперативне втручання здійснили фахівці кафедри загальної, дитячої та онкоурологіїї Харківської медичної академії післядипломної освіти разом із провідними спеціалістами Чернігівського обласного онкологічного диспансеру. Вони зробили все можливе, щоб операції пройшли без ускладнень для пацієнтів.
Як зазначив Петро Гармаш, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, обмін фаховим досвідом відбувся завдяки налагодженню співпраці між Чернігівським обласним онкологічним диспансером та Харківською медичною академією післядипломної освіти, зокрема – з кафедрою урології.
- Наразі чернігівські урологи мають можливість отримати фаховий досвід, який накопичено фахівцями академії впродовж багатьох років, − підкреслив Петро Гармаш. − Головне, що спільна праця буде на користь нашим пацієнтам. Вони отримуватимуть високофахову допомогу в повному обсязі в межах свого регіону проживання.
Як акцентував увагу Валерій Зуб, головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, кандидат медичних наук, якщо з технікою виконання резекції пухлин на нирці онкологи Чернігівщини знайомі, то проведення простатектомії – нова операція не тільки для онкодиспансеру, а і взагалі для медичних закладів нашого регіону. До цього часу її здійснювали лише в Національному інституті раку.
- Насправді до оперативного втручання такої складності ми серйозно готувалися, − зазначив Валерій Зуб. − Лікарі онкодиспансеру пройшли курси підготовки на базі медичної академії. Підготовка наших фахівців здійснювалася з кожним в індивідуальному порядку.
Як відмітив Ігор Антонян, кандидат медичних наук, доцент, завідуючий кафедрою загальної, дитячої та онкоурології Харківської медичної академії післядипломної освіти, мета приїзду харківських фахівців полягає в тому, щоби поділитися своїм досвідом із чернігівськими хірургами. Медицина – це та галузь, де помилки дорого коштують, тому вкрай важливо вчитись у досвідчених практиків, вважає фахівець.
- Нам надзвичайно приємно співпрацювати з онкодиспансером: тут працюють люди, які приходять не лише на роботу, а приходять з величезним бажанням максимально допомогти пацієнтові та постійно вчитися новому на благо хворого, − поділився враженнями Ігор Антонян. − Ми впевнені, що наступного разу ми будемо лише стояти поруч і спостерігати під час операції за високофаховою роботою чернігівських хірургів.
Уляна КОВАЛЬЧУК