Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чи зможуть місцеві ради управляти землями за межами населених пунктів


Землі державної власності за межами населених пунктів будуть передані у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відтак, сільські, селищні, міські ради отримають відповідні повноваження із розпорядження такими землями.

Про це нашому виданню повідомили у прес-службі Віце-прем’єр-міністра України.

19 квітня народні депутати підтримали у першому читанні Проект Закону № 4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель», яким зокрема вносяться зміни до Земельного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та ще 15 законів України.

«Сьогодні народні депутати зробили перший важливий крок, щоб місцеві громади отримали один з найважливіших ресурсів для успішного територіального розвитку. Право розпоряджатися землями державної власності дозволить людям на місцях залучати інвестиційні кошти під конкретні проекти та ефективно ними управляти. За державою залишається лише контролююча функція. Це важливе рішення в рамках реформи децентралізації та розвитку територій», — пояснив Віце-прем'єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Прийняття цього законопроекту сприятиме більш якісному і обґрунтованому плануванню розвитку територій, а також удосконалить державний контроль за використанням та охороною земель.

Контролюючі функції за використанням та охороною земель надаються Держгеокадастру та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад, які набувають їх у разі прийняття відповідною радою рішення про їх здійснення. У свою чергу Держгеокадастр здійснюватиме нагляд за реалізацією виконавчими органами місцевого самоврядування державного контролю за використанням та охороною земель.

Також законопроектом усувається дублювання контролюючих функцій: Держгеокадастр – здійснює державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності, в тому числі і сільськогосподарських земель, а Держекоінспекція – здійснює державний контроль за додержання вимог екологічної безпеки.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/