Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Чернігові з’ясовували, шо впливає на «житлову» економію коштів


15 квітня Громадянська мережа ОПОРА провела в Чернігівському міському центрі зайнятості захід «Як відповідальність за власне житло допоможе заощадженню коштів на комунальних платежах». Клієнти центру зайнятості долучилися до відкритої дискусії та на реальних прикладах розбиралися, як економити в своїй оселі.

IMG_2006«Наявність байдужих сусідів, які не відкривають двері, завжди гальмує будь-які ініціативи, – коментує учасник дискусії. – необхідна неабияка наполегливість аби вирішити проблему, яка стосується кожного. Так, наприклад, несправний дах – найбільше впливає на вищі поверхи, але в результаті є проблемою кожного мешканця без винятку».

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець розповідала, які методи роботи можна використовувати з пасивними мешканцями. Адже спільними зусиллями мешканців багатоквартирного будинку можна вирішити будь-яку проблему. Відтак, замінені вікна не лише гарно виглядатимуть, а й дадуть змогу не втрачати тепло. А встановлений загальнобудинковий лічильник чи індивідуальний тепловий пункт дозволить суттєво зекономити.

«Наша робота з центром зайнятості є ефективною, і після підписання меморандуму ми вже маємо два ініціативні групи з числа учасників наших тренінгів, які активно працюють над створенням ОСББ у власних будинках. Коли люди в повній мірі володіють інформацією, вони починають бачити можливості для себе. Саме тому ці зустрічі є важливими, адже більшість містян від прийняття важливих рішень стримує нестача інформації», – стверджує Наталя Висіканець.

Байдужість мешканців призводить до того, що ми маємо брудні темні під’їзди з вибитими вікнами та зламаним домофоном. Представниця ОПОРИ наголосила, що власники квартир несуть відповідальність не лише за свої квадратні метри житла, а й за весь під’їзд.

Учасники заходу згадали і про зміни, які очікують на всі багатоповерхові будинки відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках» № 417-VIII. Реформа руйнує монополію ЖЕКів щодо утримання та управління будинком і перекладає відповідальність на жителів. Відтак, мешканці багатоквартирників можуть самостійно управляти будинком і створити ОСББ або після першого липня органи місцевого самоврядування призначать їм керуючу кампанію.

Щоб краще розібратися у питаннях утримання будинку та можливостях енергозбереження учасники отримали інформаційні матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Марія СТРОНСЬКА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/