У Чернігові акція з висадження черемхових дерев приурочена на честь 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи та всіх учасників і ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Так вже ведеться – у кожного міста та його мешканців є якісь особливості, скажімо, на Західній Україні окрасою окремих населених пунктів є сакура, як, власне, і в Японії. Київські вулиці знамениті чарівними й незабутніми каштанами. А Чернігів у майбутньому може дивувати своїми деревами – запашною черемхою.
Ось так незабаром зацвіте черемхи цвіт і в Чернігові. Хтозна, можливо під цими деревцями колись п`янітимуть від кохання молоді люди, яких закриватиме від сторонніх перехожих своїми вітами біло яскрава черемха.
А поки що, майже у центрі Чернігова, біля річки Стрижень та Палацу урочистих подій, висаджено 20 черемх, які символічно створюватимуть Алею пам`яті героїв-чорнобильців.
14 квітня у висадженні дерев, окрім представників громадських організацій, взяли участь і керівники області та міста: голова облдержадміністрації Валерій Куліч, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Акція з висадження дерев приурочена на честь 30-ої річниці Чорнобильської катастрофи та всіх учасників і ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Церемонію з освячення висаджених черемх здійснив архієпископ Ніжинський та Чернігівський УПЦ Київського патріархату Євстратій.
Звертаючись до присутніх учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Валерій Куліч подякував їм та запевнив у підтримці й прагненні поліпшення якість їхнього життя. «Безумовно, держава в боргу перед вами. Спілкуючись із ліквідаторами та з керівниками чорнобильських організацій, дійсно виникає багато запитань і щодо пільг, і щодо інших аспектів. Я, на жаль, не можу гарантувати того, що ми сьогодні водночас розв’яжемо всі проблеми, але можу гарантувати те, що ми разом із вами працюватимемо пліч-опліч над цим і рухатимемося спільно вперед», – зазначив голова Чернігівської ОДА.
− Низький уклін тим людям, які віддали своє життя, і вічна пам'ять, − зазначив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, звертаючись до членів родин загиблих та до ліквідаторів. − Нехай ця алея буде постійною згадкою про тих людей, які пішли з життя, ліквідуючи найбільшу техногенну катастрофу в історії людства.
Владислав Атрошенко від імені територіальної громади міста Чернігова подякував ліквідаторам, які були присутні на заході, побажав міцного здоров’я та мирного неба.
− На жаль, міська влада не може задовольнити всі фінансові потреби тих людей, які залишаються в строю, але ми пам’ятаємо про ваш подвиг, ми розуміємо, що ви значну частину здоров’я віддали приймаючи участь в ліквідації трагедії. Міська рада завжди буде підтримувати вас, − підкреслив міський голова.
Анатолій Лігун − голова Чернігівської обласної організації «Союз Чорнобиль України» висловив слова вдячності місцевій владі за підтримку у висадженні черемх. «Висадження дерев – це створення алеї пам’яті усіх чорнобильців, − наголосив Анатолій Лігун, − як тих, хто вже загинув та помер, так і живих».
Голова міської громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля» Олександр Онищенко подякував міській владі, і, зокрема, меру Чернігова, за позитивне рішення щодо прохання чорнобильців створити «чорнобильську» алею пам`яті. «У майбутньому ця алея черемхи у Чернігові повинна з’єднати дві вулиці: Пушкіна та Шевченка…», − таке побажання висловив Владислав Онищенко.
− Пам`ять про подвиг тих, хто у буремному проломі захистив людей від страшного лиха, є вічною, − зазначив архієпископ Ніжинський та Чернігівський УПЦ Київського патріархату Євстратій. − І ті дерева нагадуватимуть нам усім, що й після омертвілої природи, завжди приходить весна, а отже й життя…