Суббота, 30 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Громадські організації ревізуватимуть рішення Чернігівської міської ради


Громадська організація «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» в рамках роботи коаліції «Прозорі регламенти», звернулася до міського голови Чернігова Владислава Атрошенка з пропозицією запровадити механізм громадської експертизи в міській раді.

Відповідний проект рішення, Положення та пояснювальну записку було направлено на ім’я міського голови. Про це повідомили нашому виданню у прес-службі Чернігівської обласної громадської організації «Центр політичних студій та аналітики».

Після доопрацювання поданих документів юридичною групою міського голови, на чергову шосту сесію Чернігівської міської ради виноситься питання Про Порядок проведення громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування міста Чернігова.

Які механізми запроваджує громадська експертиза в органі місцевого  самоврядування? – Передовсім це можливість громадських організацій впливати на вироблення місцевої політики.

Відповідно до проекту Положення метою  громадської експертизи є:

— виявлення незаконних Рішень;

— виявлення Рішень, які за формальної відповідності вимогам закону неефективно, недоцільно або надмірно регулюють суспільні відносини;

— виявлення в проектах Рішень ознак незаконності або ознак неефективності, недоцільності чи надмірності правового регулювання суспільних відносин.

Предмет  громадської експертизи – є конкретне Рішення або проект Рішення.

Тобто будь яка громадська організація зможе запросити будь-яке рішення місцевої ради, проаналізувати його та подати свої рекомендації щодо його вдосконалення. У свою чергу органи Чернігівської міської ради та її посадові особи будуть зобов’язані відреагувати на пропозиції громадськості – вивчити та винести на розгляд сесії чи виконавчого комітету.

Довідково: у квітні 2015 року стартував проект «Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування», який охопив Вінницьку, Запорізьку, Одеську, Чернігівську та Івано-Франківську області.

 Мета проекту полягає у підвищенні прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування у 5 регіонах України, що призведе до зменшення корупційних ризиків в їх роботі та забезпечить реалізацію права громадян на контроль влади.

Для досягнення мети проекту було створено коаліцію «Прозорі ради», до якої увійшли представники регіональних громадських організацій. Коаліція є відкритою для вступу не лише для громадських активістів, але й усіх зацікавлених сторін.

Проектом охоплено  40 органів місцевої влади, серед яких 8 в Чернігівській   області. (Чернігівська обласна рада, Чернігівська міська рада, Ніжинська міська рада, Прилуцька міська рада, Новгород-Сіверська міська рада, Носовська міська рада, Менська міська рада, Городнянська міська рада) . В Чернігівській області представниками  коаліції є Сергій Старченко та Павло Пущенко.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/