Пятница, 29 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Обережно – тане крига!!!


Протягом тривалого часу м. Чернігів утримувалися сильні морози, що сприяло утворенню льодового покриву на річках, озерах. Однак, за повідомленням Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, температура в області поступово підвищуватиметься, що супроводжуватиметься поступовим таненням криги на водоймах Чернігівщини. Саме тому не слід забувати про правила поведінки на кризі та вміти надати допомогу тому, хто провалився під лід.

Пам’ятайте! Перш ніж ступати на лід, потрібно знайти на ньому сліди. Якщо їх немає, потрібно якось позначити місце, де ви ступили на лід. Обов’язково візьміть з собою довгу палицю, яку використовуйте для перевірки товщини льоду. Можна визначити, наскільки безпечним є лід. Одна людина може ступати на лід товщиною не менше 7 см із зеленуватим відтінком. Для того, щоб обладнати ковзанку, потрібна товщина мінімум 10-12 см. Для масового катання лід має мати товщиною близько 25 см.

Якщо ви ступили на лід і він почав тріщати чи з’явилися тріщини – в жодному разі не продовжуйте свій рух. Відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Якщо ж ви все-таки провалилися під лід, запам’ятайте, як правильно діяти. Перш за все не потрібно панікувати. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Потрібно бути обережним доти, доки не виберетеся на берег.

Якщо ви побачили, що людина провалилася під лід, то потрібно вміти надати допомогу. Наближатись до ополонки потрібно лише повзком. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді можете опинитися і ви. Щоб допомогти людині, можна використати ремені, шарфи, дошки, жердину, санки або лижі. Коли ви допомогли людині вибратися з-під льоду, потрібно якнайшвидше доставити її в тепле місце.

Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, Адміністрація регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» звертається до жителів м. Чернігова та його гостей утримуватись в  такі дні від виходу на тонкий лід, який утворюється р. Стрижень та застерегти від цього своїх дітей. Завзятим рибалкам також слід пам’ятати, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходження на льоду.

Володимир Свердлов – директор РЛП «Ялівщина», м.Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/