24 листопада біля адмінприміщення ПАТ «Чернігівобленерго» відбулась акція протесту чернігівських підприємців та мешканців міста.
За кілька годин до проведення акції протестувальниками, адміністративну будівлю чернігівських електромереж про проспекту Миру, керівництво ПАТ «Чернігівобленерго» вирішило забарикадувати потужною технікою свого відомства. Тож наметине були встановлені, як на те сподівалися мітингувальники.
Під час акції її учасники тримали гасла-плакати з критикою та вимогами на адресу чернігівських енергетиків.
Мітингарі вимагали позбавити «Чернігівобленерго» монополії щодо виконання проектної документації та виконання робіт з приєднання до електричних мереж; скасувати ліміти споживання, аби оплата проводилися виключно за фактично спожиту електроенергію; забезпечити безперебійне живлення дачних товариств до вирішення питання оформлення земельних ділянок; скасувати плату за приєднання до електромереж житлових будинків та приміщень; скасувати авансові платежі та попередню оплату на електроенергію; зобов’язати енергопостачальника розвивати власні електричні мережі за рахунок власних прибутків та інвестиційних програм. Також протестувальники вимагали звільнити керівництво ПАТ «Чернігівобленерго», зокрема, Ткача, Шульженка, Бондара, а також забезпечити прийнятні умови електропостачання для розвитку бізнесу та створення нових робочих місць на Чернігівщині. Мітингарі також висловилися й про необхідність націоналізації обленерго.
Перед учасниками протестуючого дійства своє бачення щодо ситуації, яка склалась навколо діяльності енергетичного відомства, висловив Віктор Лазар, голова Спільного представницького органу роботодавців Чернігівської області, Костянтин Іванов, президент регіональної торгово-промислової палати, Олена Варнакова, голова Чернігівської профспілки підприємців, Ігор Андрійченко, керівник Чернігівської організації партії «Демократичний альянс», а також інші особи.
− Сьогодні, щоб під’єднати хату в селі до електромережі, потрібно 17-20 тисяч гривень, − зазначив у своєму виступі Віктор Лазар. – Нашу акцію підтримують у багатьох областях. І ця акція перейде до Києва, тому що ми повинні сказати всім, від кого це залежить – щоби в нашому законодавстві навели порядок… Тому що далі так не можна. Сьогодні це свавілля, яке робить монополія, призвело до того, що Україна сьогодні [залишилася] без національної економічної безпеки…
Наприкінці мітингу його учасники заявили, що у разі ігнорування владними структурами та керівництвом ПАТ «Чернігівобленерго» їхніх вимог, вони вдаватимуться до більш радикальніших дій.
У той же час, технічний директор енергетичного відомства Ігор Шульженко заявив, що вимоги протестувальників доходять майже до абсурду, адже усі ці питання, які порушують учасники мітингу, не вирішує місцеве керівництво «Чернігівобленерго», а вони знаходяться виключно в компетенції вищих органів влади країни. Усі ці проблеми можна розв'язати лише шляхом змін до законодавства, демонополізації та скасування нормативних документів, за якими здійснює ліцензовану діяльність ПАТ «Чернігівобленерго». Як заявив Ігор Шульженко, такі питання не вирішуються пікетами під стінами обленерго. На його думку, подібні акції лише породжують соціальну ненависть в суспільстві, налаштовують людей один проти одного і все це відбувається заради політичних амбіцій окремих підприємців-бізнесменів.
Але ж у вимогах підприємців є й слушні пропозиції, бо на сьогодні через монопольне становище енергетичного відомства відбуваються процеси, які ставлять споживача – фізичних та юридичних осіб, у дуже несприятливе становище.