Пятница, 29 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Люди правди: Вільям Генрі Чемберлин


Вільям Генрі Чемберлин (1897–1969) – московський кореспондент американської газети The Christian Sciense Monitor (Бостон). У жовтні 1933-го подорожував Україною. Разом із дружиною (за походженням – українкою) він побував на Полтавщині, в околицях Білої Церкви, на Кубані.

Повідомлення з цієї мандрівки до Бостону він почав надсилати восени 1934 р., коли назавжди залишив СРСР. Тоді ж вийшла його книжка «Залізна доба Росії», де окремий розділ про голод в Україні.

Чемберлин констатував, що голод охопив територію з населенням 60 млн., а кількість жертв становила 3-4 млн. осіб. «Не було в історії людства катастрофи таких величезних розмірів, яка привернула б таку малу увагу міжнародного світу», – писав він у книзі «Залізна доба Росії» і пояснював: «Голод був інструментом національної політики більшовиків, вжитим свідомо як останній засіб зломити опір українського селянства проти системи».

1944-го року в Нью-Йорку вийшла ще одна книга Вільяма Чемберлина «Україна: пригнічена нація», у якій він також звернувся до теми голоду 1932—1933 рр. Ця книга послугувала джерелом для творця наративу про Голодомор – Роберта Конквеста.

Сергій БУТКО, Український інститут національної пам’яті


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/