Среда, 22 января 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівські підприємці протестують проти дій енергетиків


17 листопада 2015 року в Чернігівському дискусійному клубі «Експертна думка» відбулася прес-конференція на тему «Громадськість Чернігівщини виходить на безстрокову акцію протесту через свавілля енергетичного монополіста  ПАТ «Чернігівобленерго» та політику його власників».

Але ніхто з організаторів не сподівався на те, що на заходи завітають і їх опоненти – керівники ПАТ «Чернігівобленерго».

Тож спочатку довелося усім активно позмагатися за право бути почутими.

Представники від профспілок, громадських організацій Чернігівщини та представницького органу роботодавців Чернігівської області, які власне зініціювали зустріч із журналістами, врешті-решт запропонували своїм опонентам провести свою прес-конференцію, але після вже запланованої.

S1560009Керівництву «Чернігівобленерго» довелося піти назустріч пропозиції, однак прес-конференція відбулася у їх присутності, що давало їм можливість кілька разів вступати у суперечку, коли вони не погоджувалися на висунуті обвинувачення.

S1560006Як зазначила голова Чернігівської профспілки підприємців Олена Варнакова, напруга в підприємницькому середовищі та серед простих споживачів електроенергії досягла свого апогею, а тому роботодавці, підприємці, представники профспілок та громадських організацій Чернігівщини готові розпочати широкомасштабну безстрокову акцію протесту 24 листопада біля ПАТ «Чернігівобленерго».

Під час прес-конференції Олена Варнакова оголосила вимоги підприємців Чернігівщини до публічного акціонерного товариства енергетичної галузі:

  1. Прийняти Закон України про примусову зміну власників підприємств-монополістів на вимогу територіальної громади.
  2. Позбавити енергопостачальника монополізму стосовно виконання проектної документації та виконання робіт з приєднання до електромереж.
  3. Скасувати плату за приєднання до електромереж.
  4. Запропонувати Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України зобов’язати енергопостачальника розвивати власні електричні мережі за рахунок власних прибутків та інвестиційних програм.
  5. Скасувати ліміти споживання, проводити оплату за фактично спожиту електроенергію.
  6. Скасувати авансові платежі.
  7. Впорядкувати взаємовідносини між енергопостачальником та споживачем, зробити їх рівноправними та прозорими.

S1560014Голова Спільного представницького органу сторони роботодавців Чернігівської області Віктор Лазар зазначив, що сьогодні монопольне становище енергетичної галузі ставить в залежність не тільки багатьох підприємців, а й фізичних осіб – споживачів електроенергії, до ситуації, при якій створюються додаткові проблеми у веденні бізнесу і тим більше – гальмується розвиток економіки, а відтак до бюджету надходить менше коштів. До того ж, на думку Віктор Лазаря, монополіст користується створеними для себе вигідними умовами й тримає, як їм треба, у своїх руках владу…

S1560016У свою чергу керівництво ПАТ «Чернігівобленерго» вважає, що організували прес-конференцію в приміщенні дискусійного клубу «Експертна думка» двоє невдоволених законодавством України активістів − голова наглядової ради ПрАТ «Насіння Чернігівщини», голова ООР «Асоціація роботодавців Чернігівщини» Сергій Берестовий та голова Спільного представницького органу роботодавців Чернігівської області Віктор Лазар.

Керівники енергетичного акціонерного товариства повідомили, що майже ті ж самі гасла з вимогами знизити тарифи, скасувати плату за приєднання до електромереж та реприватизувати енергопідприємство вже лунали рівно рік тому, у листопаді 2014 року.

S1560015Цього разу, як зазначають енергетики, бізнесмени настроєні більш рішуче. Окрім змін до відповідних законів про електроенергетику, Правил користування електроенергією, Методики розрахунку плати за приєднання до електромереж та інших нормативних актів, які регулюють взаємовідносини енергопостачального підприємства та споживачів,  підприємці намагаються організувати акції протесту.

Енергетики вважають такі акції протесту підприємців провокацією і закликають не вестися на заклики та не підтримувати заходи, аби, на їх думку, не ставити під загрозу безпеку енергопостачання області.

Такі обвинувачення Віктор Лазар спростував. «Ні про яке посягання на енергетичну безпеку не йдеться. Ми лише хочемо добитися справедливості», — підкреслив підприємець.

Тим не менше, після прес-конференції, яку провели спочатку підприємці, керівники ПАТ «Чернігівобленерго» не скористалися можливістю навести присутнім журналістам, а така нагода була, свої аргументи на противагу підприємцям. Чи то відразу енергетики не змогли все висловлене сприйняти як слід та проаналізувати, чи й справді зазначені представниками бізнесу питання не могли бути спростовані в силу їхньої аргументованості?

Підтримувати чи ні акцію протесту біля ПАТ «Чернігівобленерго» − справа кожного громадянина. Але в усякому разі назрілі проблеми, які порушили підприємці, необхідно вирішувати. І якщо такі питання не вирішуються шляхом узгодження «за круглим столом», їх порушують, добре це чи погано, саме під час масових акцій.

Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/