Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

40 експертів-правозахисників з`їхалися до Чернігова на правовий фест


З 25 липня по 3 серпня в Освітньому домі прав людини в Чернігові проходив Освітній Фест прав людини 2017.

В Дім на Фестиваль завітало більше 200 учасників з восьми країн світу. Десятиденний освітній марафон налічив більше ніж 90 годин відкритих інформаційно-просвітницьких заходів з прав людини. Спікерами Фестивалю виступили 40 експертів, тренерів, практикуючих юристів та правозахисників з України, Білорусі, Грузії, Казахстану та Молдови. Учасники з України – волонтери, активісти громадських організацій, освітяни та студенти приїхали на Фестиваль з усіх областей та з АР Крим.

Фестиваль було організовано Громадською спілкою «Освітній дім прав людини в Чернігові» за підтримки Фундації домів прав людини, Міністерства закордонних справ Норвегії та Національного фонду на підтримку демократії (NED) в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Паралельно з відкритими освітніми заходами в рамках Освітнього Фесту пройшла зустріч представників міжнародної Мережі Домів прав людини з України, Білорусі та Грузії з метою обміну досвідом та розробки майбутніх спільних освітніх проектів у сфері прав людини. Представники організацій-операторів Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» провели в Домі робочу зустріч. Фестиваль також став місцем проведення сесії навчального курсу «Стандарти прав людини в практиці адвокатів та суддів» (ГС «Українська Гельсінська спілки з прав людини»), зустрічі представників благодійної організації «Восток СОС» для планування освітніх заходів на сході України та стратегічного планування культурних заходів організації. Випускники ВОП «Розуміємо права людини», залучені до роботи безкоштовних правових приймалень ГС «УГСПЛ», працювали у Домі над спільним проектом «Доступ до публічної інформації в контексті розвитку ОТГ».

У Дім для зустрічі завітали також випускники Молодіжних шкіл прав людини для молодих активістів 2014, 2015 та 2016 років.

Під час Фестивалю було презентовано «ноу-хау» – систему моніторингу «Індекс прав людини» та пройшла прем’єра документальної стрічки правозахисника та режисера Олексія Біди «Транзитний пункт». Члени організації «Восток СОС» привезли для учасників фестивалю проект #Восток-Дім – це усні історії в художній практиці.

Учасники першого заїзду на Освітньому Фесті прав людини 2017 взяли участь у флешмобі правозахисних організацій #stop6427д, закликали Президента України не підписувати текст законопроекту 6427-Д – документ, передбачає нову процедуру обрання Уповноваженого Верховної ради з прав людини, яка призведе до політизації цієї ключової для захисту прав людини посади.

Організаторами було передбачено і оздоровче та культурне дозвілля. Так, учасники мали змогу відвідати Чернігів та його основні туристичні атракції, займатися йогою на світанку, вчитися прийомам самооборони та танцювальним па під час ранкових активностей, робити вечірнє барбекю з кукурудзою та саджати перші квіти в рамках флешмобу #БудуємоДімРазом.

Організатори планують проводити Освітній Фестиваль прав людини щорічно. Заходи такого формату необхідні, щоб зібрати активістів та експертів громадянської спільноти задля реалізації важливих цілей:

• Консолідація громадянського суспільства навколо проблем прав людини;

• Захист та підтримка правозахисників;

• Підвищення потенціалу активістів громадянського суспільства, зокрема просування «ноу-хау» та найкращих освітніх практик, методів та інструментів захисту прав людини;

• Розвиток мережі молодих активістів-правозахисників, випускників освітніх програм;

• Запобігання професійному та емоційному вигоранню правозахисників;

• Просування прав людини та підходу до розвитку, заснованому на правах людини.

IMG_7637Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» була започаткована у 2014 році сімома організаціями з різних куточків України. За три роки роботи в Освітнього дому прав людини, або як його ще називають, просто «Дім», на базі Спілки було проведено близько 200 освітніх заходів, участь у яких взяли більше 3000 людей.

За цей час Дім став впізнаваним освітнім і ресурсним центром для правозахисних організацій та не раз був прихистком для правозахисників у небезпеці. Дім є членом Міжнародної Мережі домів прав людини – 15 Домів у 13 країнах.

Прасков'я Бистрова


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/