Колегіум № 11 у Чернігові продовжать утепляти. Незважаючи на те, що в результаті робіт 9 листопада минулого року завалилася будівля спортзалу, німецькі партнери не відмовилися від фінансування проекту з енергозбереження в навчальному закладі. Однак основні роботи про всяк випадок вирішили відкласти до літніх канікул. А от коли замість зруйнованого спортзалу постане обіцяний сучасний спортивний комплекс, поки що невідомо, зазначив Олександр Сердюк, заступник міського голови.
Утеплювати продовжить та сама славутицька фірма
Енергозберігаючі перетворення в колегіумі № 11 розпочали минулої осені. Це спільний українсько-німецький пілотний проект, що коштує 2,6 млн. грн. Більшу частину грошей на його реалізацію виділяє закордонний партнер.
За словами пана Сердюка, після аварії, що сталася зі спортзалом, контролюючі органи винесли ряд приписів, котрі заборонили реконструкцію школи. Хоча ці заборони познімають вже найближчим часом, та поспішати з відновленням робіт не будуть.
— Ми хочемо додатково провести обстеження покрівлі колегіуму. Утеплення — це більше навантаження на конструкцію. Треба ще раз переконатися, що це буде безпечно. Тому ми перенесли реконструкцію на час літніх канікул, коли дітей не буде в колегіумі. До 1 вересня плануємо все завершити, — повідомив Олександр Сердюк.
Чиновник уточнив, що роботи й надалі проводитиме компанія ТОВ «Монтаж-Енергобуд» зі Славутича. Нагадаємо, саме після їхніх робіт з утеплення фундаменту минулого листопада й завалився спортивний зал.
Новий спортзал має оплатити держава
Хто і за які кошти тепер відбудує зруйновану будівлю — питання поки що відкриті. Експерти оцінили завдані збитки у близько 300 тис. грн. А от новий спорткомплекс хочуть збудувати за сучасними технологіями та ще й втричі більший. Обійдеться це, за оцінками Олександра Сердюка, у десятеро дорожче.
— Приблизна вартість буде десь 3 млн. грн. Зрозуміло, що виконавець робіт не зможе компенсувати цю суму в повній мірі. На нього, до речі, вже наклали штрафні санкції — близько 200 тис. грн. Та ці гроші мають піти до державної казни. Компанія вже оплатила всі експертизи, візьме на себе витрати з виготовлення проектної документації й частково — будівництва. Решту коштів будемо просити з державного бюджету. Вже заручилися підтримкою народного депутата, який відстоюватиме наше питання в комітетах Верховної Ради, — зауважив заступник міського голови.
Коли ж учні колегіуму зможуть займатися в новому залі — годі й гадати. Хоча власне будівництво за сучасними технологіями й не займе багато часу. Та фінансування можна чекати довго. Особливо враховуючи, що наші народні обранці, схоже, не дуже то налаштовані на конструктивну роботу парламенту.
Ольга Чижова, тижневик «Чернігівські відомості» №9 (1147)